Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na yeni Bayraktar TB2’ler teslim edildi

06.02.2022
Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na yeni Bayraktar TB2’ler teslim edildi


Son yıllarda müdafa sanayi alanında ciddi yatırımlar icra eden ülkemiz, bu yatırımların karşılığını da almaya devam ediyor. Bunlara yerli ve ulusal imkanlarla geliştirilen Bayraktar TB2‘yi örnek gösterebiliriz. Bilhassa son dönemde Ukrayna’da da üretiminin yapılması için meydana getirilen anlaşmayla gündeme gelen ulusal SİHA’nın CATS kameralı versiyonu, Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na teslim edildi. Bayraktar TB2, 400 bin uçuş […]

Son yıllarda müdafa sanayi alanında ciddi yatırımlar icra eden ülkemiz, bu yatırımların karşılığını da almaya devam ediyor. Bunlara yerli ve ulusal imkanlarla geliştirilen Bayraktar TB2‘yi örnek gösterebiliriz. Bilhassa son dönemde Ukrayna’da da üretiminin yapılması için meydana getirilen anlaşmayla gündeme gelen ulusal SİHA’nın CATS kameralı versiyonu, Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na teslim edildi.

Bayraktar TB2, 400 bin uçuş saatini tamamladı!


Bayraktar TB2, 400 bin uçuş saatini tamamladı!

Türkiye’nin ilk ulusal SİHA’sı Bayraktar TB2, 400 bin uçuş saatini tamamlayarak Türk havacılık tarihinde yeni bir rekora imza attı.

CATS kameralı yeni Bayraktar TB2’lerin teslimi yapılmış oldu

Müdafa Sanayi Başkanı İsmail Demir, geçtiğimiz dakikalarda toplumsal medya hesabından Baykar tarafınca üretilen Bayraktar TB2’lerin Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na yeni teslimatlarının yapıldığını resmen duyurdu. Öte taraftan komutanlığa teslim edilen ulusal SİHA’larda yerli imkanlarla üretilen CATS kamera sisteminin kullanıldığı ifade edildi.

Müdafa Sanayi Başkanı İsmail Demir, toplumsal medya paylaşımında teslimat ile ilgili şu ifadeleri kullandı;

Semalarmızda hür ve özgür…

BaykarTech üretimi #BAYRAKTAR TB2’lerimizden Kara Kuvvetleri Komutanlığımıza yeni teslimatlarımızı yaptık. Ek olarak teslim ettiğimiz SİHA’larda yerli imkanlarla ürettiğimiz #CATS kameralarımız kullanıldı. Hayırlı olsun.

Bunun yanı sıra Türkiye ile Ukrayna içinde meydana getirilen antak kalma kapsamında yerli ve ulusal Bayraktar TB2’lerin artık Ukrayna’da da üretileceği duyuruldu. İlerleyen dönemlerde açılacak fabrikanın peşinden üretimin başlaması planlanıyor.

Peki siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Vatanımızda meydana getirilen müdafa sanayi yatırımları ile ilgili görüşlerinizi neler? Görüşlerinizi yorumlar kısmından ya da SDN Forum‘dan bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin.

Kaynak: shiftdelete.net
Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.