Karamollaoğlu, “İlk kez söylüyorum” diyerek deklare etti! Flaş “ittifak” açıklaması

15.04.2022
Karamollaoğlu, “İlk kez söylüyorum” diyerek deklare etti! Flaş “ittifak” açıklaması


Son dakika haberine bakılırsa kulislerde yeni bir ittifak iddiası güçlenmeye başladı. 2023 seçimleri için geri sayım sürerken, seçim kanunda meydana getirilen değişim sonrası ittifaklarla ilgili de pek fazlaca yeni haber geliyor. Dün basına yansıyan bazı haberlerde 3. bir ittifak kurulabileceği öne sürülmüştü.

Bugün de Mutluluk Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, seçim kanunda meydana getirilen değişimleri işaret ederek, “yeni ittifak” mesajı verdi. Karar TV’de yapmış olduğu açıklamada, “Bunu ilk kez söylüyorum” diyen Karamollaoğlu, “Seçim kanunuyla şartlar değişti. Üçüncü ittifak olabilir” ifadelerini kullandı.

Katılmış olduğu programda “üçüncü ittifak” sorusuna cevap veren Karamollaoğlu, seçim kanunuyla beraber şartların değiştiğini ifade ederek şöyleki konuştu:

thumbs_b_c_fb2994ae1b734dc8e2c8e239c257c53d

“BİRLİKTE HAREKET ETME MECBURİYETİ ORTADAN KALKTI”

6’lı masa aslen muhalefetin bir diyalog ortamını oluşturuyor. İlle de her noktada beraber hareket etme mecburiyeti ortadan kalmış oldu çıkan kanunla. Bundan dolayı bu 6’lı masanın devam etmesi, meselelerin beraber mütalaa edilmesine fırsat veriyor. bunun yararlı olacağını düşünüyorum.

“ÜÇÜNCÜ İTTİFAK OLABİLİR”

Üçüncü ittifak olabilir şu sebeple, yeni seçim kanunundan dolayı engel teşkil etmiyor. Tek tek de girilse, 3 parti seçime girse, beraber oldukları taktirde her birinin almış olduğu oyu üst üste koysanız daha büyük çoğunluk elde edersiniz. Milletvekili çıkarma ihtimali artar. Yada bu şekilde bir ortam oluştuğu takdirde bu bir yeni katılıma vesile olabilir.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Erdoğan Erdoğan “müjde” diyerek duyurdu! Yeni destek paketi…
Türkiye'den ABD'ye sert tepki!Türkiye’den ABD’ye sert tepki!
“Adam olan gelsin” demişti! Yeni görüntüler ortaya çıktıYAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.