Karamollaoğlu’nun sözleri fazlaca konuşulmuştu! 6’lı masada “üçüncü ittifak” iddiası

23.04.2022
Karamollaoğlu’nun sözleri fazlaca konuşulmuştu! 6’lı masada “üçüncü ittifak” iddiası


CHP, İYİ Parti, Mutluluk Partisi, DEVA Partisi, Gelecek Partisi ve Demokrat Parti’nin oluşturduğu 6’lı masa, yeni görüşme için hazırlanırken, toplantının ana gündem maddeleriyle ilgili mevzular da netleşmeye başladı. Karamollaoğlu’nun “SP, Gelecek ve DEVA Partisi’nin içinde olacağı 3. ittifak” arayışında olduğu belirtilirken Kılıçdaroğlu’nun buna karşı olduğu iddia edildi. Öte taraftan CHP liderinin, ufak partilere de bir teklif götüreceği öne sürüldü…

CHP öncülüğünde toplanan 6’lı masada 3’üncü liderler zirvesi yarın (Pazar) günü Demokrat Parti’nin ev sahipliğinde gerçekleşecek. Görüşme öncesi Demokrat Parti Genel Başkanı karşıcılık liderlerini ziyaret ederek toplantının ana gündem maddelerini belirledi.

KILIÇDAROĞLU, YENİ İTTİFAKA KARŞI

Son günlerde basında da yer edinen “yeni ittifak” tartışmalarının da değerlendirileceği görüşmelerde, cumhurbaşkanı talibi olmak istediği öne sürülen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 3’üncü ittifak önerilerini kabul etmeyeceği belirtiliyor. Yenişafak’ta yer edinen habere nazaran, Kılıçdaroğlu’nun ufak partilere CHP ve İYİ Parti listelerinden seçime girmeyi önereceği dillendiriliyor.

et

KARAMOLLAOĞLU’NUN “İTTİFAK” ÇIKIŞI GÖRÜŞÜLECEK

Masanın ortaklarından Mutluluk Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun geçtiğimiz hafta yapmış olduğu “Seçim kanunuyla şartlar değişti, üçüncü ittifak olabilir” açıklaması karşıcılık kanadında yeni bir münakaşa başlattı. Edinilen bilgilere nazaran, yarın yapılacak toplantının ana gündemini de Karamollaoğlu’nun bu önerisinin oluşturacak.

KÜÇÜK PARTİLER SICAK BAKIYOR

Ufak partiler Karamollaoğlu’nun bu önerisine sıcak baksa da masanın en büyük partisi CHP’nin bu mevzuya mesafeli olduğu belirtiliyor. Kulislerde, Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı talibi olmak istediği bundan dolayı de partileri kendi çevresinde biriktirerek seçime eli kuvvetli girmek istediği konuşuluyor.

KILIÇDAROĞLU’NDAN KÜÇÜK PARTİLERE TEKLİF

Kılıçdaroğlu’nun ufak partilere CHP ve İYİ Parti listelerinden seçime girmeyi teklif edeceği belirtiliyor. Kılıdçaroğlu’nun parti liderlerini sıralama başına koyacağı ifade ediliyor. Sadece İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in de bu öneriye sıcak bakmayacağı değerlendiriliyor.

YENİ SEÇİM KANUNU, HESAPLARI DEĞİŞTİRDİ

Tekrardan düzenlenen seçim kanunu ile beraber 6’lı karşıcılık yeni formüller geliştirme peşine düşerken, masada karşılıklı hesapları da kızıştırdı. DEVA ve Gelecek’in CHP’ye yönelik güvence içeren protokol talebi olduğu öne sürülüyor. Kulislerde seçim sonrasında sistemin iyi mi olacağı, bakanlık ve milletvekili paylaşımı benzer biçimde konuların 6 önder tarafınca imzayla mutabakata dökülmesinin istendiği belirtiliyor.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Kimlik kartlarında yeni dönem 81 ilde başladı!Kimlik kartlarında yeni dönem 81 ilde başladı!
Bakan Koca 'sorun kökten çözülüyor' deyip duyurdu! 'Hekimler artık...'Bakan Koca ‘mesele kökten çözülüyor’ deyip duyurdu! ‘Hekimler artık…’
“Hanımağa”nın evinden çıkanlar şoke etti! İşte o cephanelikYAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.