Kararını “Cumhur İttifakı yokmuş” şeklinde diyerek duyurdu! “Hem iktidara hem muhalefete alternatifiz”

16.08.2023
Kararını “Cumhur İttifakı yokmuş” şeklinde diyerek duyurdu! “Hem iktidara hem muhalefete alternatifiz”

[ad_1]

Tekrardan Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç, mahalli seçimlere kendi logolarıyla girmeye hazırlandıklarını deklare etti. Kararın 81 il, 922 ilçeyi kapsadığını belirten Kılıç, Cumhur İttifakı yokmuş şeklinde hazırlandıklarını ifade ederken ittifaka ileriyi düşünerek ılımlı davrandı.

“YENİDEN REFAH PARTİSİ HEM İKTİDARIN HEM MUHALEFETİN ALTERNATİFİ”

Kılıç, Samsun’da bir restoranda düzenlenen görüşmede, basın mensuplarının sorularını yanıtladı, mahalli seçim emekleri hakkında data verdi.

Türkiye’de siyasetin yeni ve alternatif bir partiye ihtiyacı bulunduğunu gördüğünü söyleyen Kılıç, “Türk siyasetinde gerçek alternatifin Tekrardan Refah Partisi olduğuna da tüm kalbimle inanıyorum. Tekrardan Refah Partisi hem iktidarın hem de muhalefetin alternatifidir.” dedi.

2

“İTTİFAK YOKMUŞ GİBİ…”

Mahalli seçimlere de işaret eden Kılıç, “Türkiye’nin bugün mahalli yönetimde de genel yönetimde de gereksinim duyan anlayış ulusal görüştür. Tekrardan Refah Partisi, 81 il, 922 ilçede seçime kendi logosu ve kendi adaylarıyla katılmak suretiyle hazırlığını yapmaktadır. Fakat gün gelir Cumhur İttifakı’ndan mahalli seçimlere yönelik olarak da bazı iller ya da tüm iller kapsamında bir tekrardan ittifak teklifi, talebi oluşursa yetkili kurullarımızla bu teklifi değerlendirir ona nazaran kararımızı veririz. İttifak yokmuş şeklinde seçimlere kendi logomuzla girmek suretiyle çalışıyoruz. İttifak olursa da önümüze alır bakarız ve bir yol çizeriz.” ifadelerini kullandı.

Toplantıya, Tekrardan Refah Partisi Samsun İl Başkanı İbrahim Yaşar ve partililer de katıldı.

(AA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Resmi Gazete'de yayımlandı! 9 ay uzatıldıResmi Gazete’de yayımlandı! 9 ay uzatıldı
Ankara'da çifte cinayet! Kayınbiraderlerine kurşun yağdırdıAnkara’da çifte katliam! Kayınbiraderlerine kurşun yağdırdı
Bakan Özhaseki açıkladı: Türkiye'de sıcaklık rekoru kırıldıBakan Özhaseki deklare etti: Türkiye’de ısı üstün derecesi egale edildi[ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.