Kasım ayı konut fiyat endeksi yüzde 9 arttı

18.01.2022
Kasım ayı konut fiyat endeksi yüzde 9 arttı2021 yılı Kasım ayında bundan önceki aya gore yüzde 9 oranında artan KFE, bundan önceki senenin aynı ayına gore nominal olarak yüzde 50,5, gerçek olarak ise yüzde 19,7 oranında artış gösterdi.


Kasım ayı konut fiyat endeksi yüzde 9 arttı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Kasım ayı konut fiyat endeksini (KFE) açıklandı.

FİYAT ENDEKSİNDE YILLIK ARTIŞ YÜZDE 50,5’E DAYANDI

Merkez Bankası’nın açıklamış olduğu 2021 yılı Kasım ayında bundan önceki aya gore yüzde 9 oranında artan KFE, bundan önceki senenin aynı ayına gore nominal olarak yüzde 50,5, gerçek olarak ise yüzde 19,7 oranında artış gösterdi.

Konut fiyat endeksi

TÜRKİYE’DEKİ KONUTLARIN FİYAT DEĞİŞİMLERİ İZLENİYOR

Türkiye’deki konutların kalite etkisinden arındırılmış fiyat değişimlerini seyretmek amacıyla hesaplanan Konut Fiyat Endeksi (KFE) (2017=100), 2021 yılı Kasım ayında bundan önceki aya gore yüzde 9,0 oranında artarak 229,1 seviyesinde gerçekleşti.

Konut fiyat endeksi

BÜYÜKŞEHİRLERDEKİ FİYAT DEĞİŞİMİ GÖZLER ÖNÜNE SERİLDİ

İstanbul, Ankara ve İzmir’in konut fiyat endekslerindeki gelişmeler değerlendirildiğinde, 2021 yılı Kasım ayında bundan önceki aya gore, sırasıyla 10,4, 9,1 ve 8,3 oranlarında artış gözlendi.

Endeks değerleri bundan önceki senenin aynı ayına gore, İstanbul, Ankara ve İzmir’de sırasıyla yüzde 50,9, 46,3 ve 49,5 oranlarında artış gösterdi.

Konut fiyat endeksi

Konut fiyat endeksi

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.