Kasım ayının en fazlaca satan otomobilleri belli oldu! – Teknoloji Pusulası

20.12.2021
Kasım ayının en fazlaca satan otomobilleri belli oldu! – Teknoloji Pusulası


Fransız üretici Renault, dünyanın en büyük otomobil şirketleri içinde bulunuyor. Şirket, piyasaya sürdüğü uygun fiyatlı elektrikli ve içten yanmalı motorlara haiz otomobilleriyle birlikte birçok otomobil alıcısının ilgisini çekmeyi başarıyor.

Geçtiğimiz günlerde şirket, Kasım ayındaki satış rakamlarını açıklamıştı. Satış sayıları şirketi mutlu edecek şekildeydi. Bugün gösterilen yeni bir raporla birlikte firmanın yüzü daha da güldü. Renault Clio, Kasım ayının satış lideri oldu.

Otomobilde zam yağmuru: Clio’nun fiyatı 114 bin TL arttı!


Otomobilde zam yağmuru: Clio’nun fiyatı 114 bin TL arttı!

Türkiye’nin en fazlaca satılan otomobillerinden Renault Clio, bir günde almış olduğu 114.000 Türk Lirası zam ile gündem oldu.

Renault Clio, Avrupa’da Kasım ayında en fazlaca satılan otomobil oldu!

JATO Dynamics, 2021 Kasım ayında Avrupa’da satılan otomobillere dair raporunu yayınladı. Rapora gore Renault Clio, 2021 Kasım ayında en fazlaca satılan otomobil oldu. Diğeri rakipleriyle kıyaslarsak Renault Clio kıl payıyla birinciliğe haiz oldu. Listenin ilk 10 otomobili içinde popüler hatchbackler, sedanlar ve SUV’lar bulunuyor.

Renault Clio, 16.353 tane satış rakamıyla birinciliği elde etti. İkinci olan otomobil ise Dacia Sandero. Dacia Sandero bu ay içinde 16.263 tane sattı. 16.261 tane satış rakamıyla Peugeot’un en fazlaca satan modellerinden Peugeot 208 üçüncü oldu. Listeyi sırasıyla Peugeot’un B SUV’u Peugeot 2008 ve Volkswagen T-Roc takip ediyor.

Model Satış Rakamı (2021 Kasım)
Renault Clio 16.353
Dacia Sandero 16.263
Peugeot 208 16.261
Peugeot 2008 16.169
Volkswagen T-Roc 15.234
Fiat 500 13.255
Opel Corsa 12.831
Citroen C3 12.455
Hyundai Tucson 12.408
Dacia Duster 12.351

Elektrikli otomobil sıralamasında de Renault önlerde!

Geçtiğimiz günlerde Avrupa’da en fazlaca satılan elektrikli otomobillerin sıralaması yayınlanmıştı. Bu listeye gore Renault her ne kadar ilk üçte bulunmasa da küçük otomobili Renault ZOE ile listede dördüncü sırada bulunuyordu. Bu da firmanın hem içten yanmalı motorlara haiz otomobil pazarında hem de elektrikli otomobil pazarında büyük başarıya haiz bulunduğunu gösteriyor.

Peki, sizin düşünceleriniz neler? Sizce Renault Clio’nun en fazla satılmasının sebepleri neler? Yorumlarınızı ve görüşlerinizi aşağıda belirtmeyi dikkatsizlik etmeyin.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.