Katlanabilir Google Pixel Notepad’in fiyatı sızdı!

16.01.2022
Katlanabilir Google Pixel Notepad’in fiyatı sızdı!


Google’ın ilk katlanabilir telefonu olması planlanan Google Pixel Fold hakkında yeni sızıntılar ortaya çıktı: Katlanabilir aygıt Pixel Notepad olarak adlandırılacak ve rakip katlanabilir modellere kıyasla daha düşük bir fiyatla gelecek.

Son yıllarda Google, akıllı telefonlarının adlandırma stratejisini rahat tuttu ve Google Pixel 6 ve Google Pixel 6 Pro’yu satışa sundu. 9to5Google ile temasa geçen bazı iddia sahipleri, Google’ın yeni aletinin Pixel Notepad ismiyle geleceğini iddia etti. Bu yüzden Pixel Notepad tercih edilen son isim olmayabilir.

Google, Pixel 6 ailesi için yeni güncelleme yayınladı


Google, Pixel 6 ailesi için yeni güncelleme yayınladı

Google, Pixel 6 ailesi için Aralık 2021’de yayınladığı güncelleme ile oluşan hataları gidermek için Ocak 2022 güncellemesini yayınladı.

Google’ın katlanabilir telefonu fiyatı ile sevindirecek

Google’ın katlanabilir akıllı telefonun fiyatına gelirsek, kaynaklar Pixel Notepad’in Samsung Galaxy Z Fold 3’ün fiyatından daha ucuza satışa sunulacağını bildiriyor. Özetlemek gerekirse 1.799 dolar (yada Türkiye fiyatıyla 23.000 TL) seviyesinden daha hesaplı olacak.

Katlanabilir telefon teknolojisi üretiminin ucuz olmadığı evrensel olarak kabul edilen bir gerçek. Bu yüzden, Google’ın katlanabilir sektörüne düşük bir fiyat etiketiyle giriş yapacağını öğrenmek hakikaten şaşırtıcı.

Samsung, Motorola, Huawei, Xiaomi, Oppo ve diğeri üreticiler artık katlanabilir telefonlara geçiş yapmak isterken, katlanabilir kategorisi en azından önümüzdeki birkaç yıl süresince gündem olacak şeklinde görünüyor.

Piyasaya çıkan ilk katlanabilir telefonlar –Huawei Mate X ve Galaxy Fold– oldukça pahalıydı, katlanabilir mekanizma ve menteşe açısından güvenilir değildi. Süre içinde fiyatlar düştü, güvenilirlik arttı ve kapaklı katlanabilir şeklinde yeni tasarımlar ortaya çıktı.

Şimdi iki büyük mobil oyuncunun pazara dahil olmasını bekliyoruz: Apple ve Google. Bu aşamada Apple için senelerdir katlanabilir iPhone‘u hakkında bir şeyler duyuyoruz ve son olarak söylentiler 2022’deki lansmanı işaret ediyor.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.