Katlanabilir iPhone bekleyenlere kötü haber!

22.02.2022
Katlanabilir iPhone bekleyenlere kötü haber!


Katlanabilir telefonlarla ilk tanışmamızdan beri Apple’ın da bu akıma katılıp katılmayacağını merak ediyoruz. Yakın geçmişte buna dair pek oldukca iddia söylendi. Hala bir katlanabilir iPhone görmemiş olsak da analistler ara sıra önemli bilgiler paylaşıyor. Bir süredir, 2023 senesinde karşımıza çıkacağı inanılan iPhone Fold, ne yazık ki bu hedefi tutturamayabilir.

iPhone SE 3 kılıfı ortaya çıktı! Tasarım böyle mi olacak?


iPhone SE 3 kılıfı ortaya çıktı! Tasarım bu şekilde mi olacak?

Uygun fiyatlı bir iPhone almayı bekleyenleri yakından ilgilendiren bir haber var. iPhone SE 3 tasarımı ortaya çıkmış olabilir.

Katlanabilir iPhone, en erken 2025’te gelecek

Apple bugüne dek katlanabilen bir iPhone geliştirdiğini asla açıklamadı. Yalnız kaynak tedarikçilerinden ve şirket içinden sızan bilgilerden, bu modelin bigün gelebileceğini biliyoruz. Ihtimaller içinde adı iPhone Fold olan cihazın 2023 senesinde geleceği hafızalara kazınmıştı. Katlanabilir telefonları seven ve Apple ekosisteminde bu şekilde bir üye görmek isteyenler, gelecek yılı bekliyordu.

Apple’a ekran tedarik eden üreticilerden sızan bilgiye gore katlanabilir iPhone planları öteye itildi. Bugüne dek 2023 olarak hafızamızda yer edinen tarih, 2025 olarak güncellendi. Bu bilgiyi aktaran kaynak, Apple’ın katlanabilir telefon pazarına girmek için acil etmek istemediğini söylüyor.

Katlanabilir ekranlı MacBook Pro da geliştiriliyor

Tamamımız katlanabilir ekran tasarımını bir iPhone’da görmeyi beklerken, beklemediğimiz bir yerden de bu tasarımı görebiliriz. Söylentilere gore Apple, gelecek nesil MacBook Pro’da katlanabilir ekran tasarımını kullanmayı planlıyor. Bu hem taşınabilirliği basitleştirebilir, hem de daha büyük ekranlı MacBook’ların önünü açabilir.

Gene aynı söylentinin yuvasına gore 20 inç şeklinde boyutlarda MacBook Pro’ları gelecek nesilde göreceğiz. Bunun için konuşmaya erken, şu sebeple gelecek ay MacBook Pro’ların M2 çipli sürümleriyle tanışacağız. Kasım ayında da bir MacBook duyurusu olduğuna gore Apple artık hızını birazcık kesmek isteyebilir.

Siz en oldukca hangisini merak ediyorsunuz? Katlanabilir iPhone mu, MacBook mu?


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.