Kavga kaçınılmazsa ilk yumruğu sen atacaksın

24.02.2022
Kavga kaçınılmazsa ilk yumruğu sen atacaksınRusya’nın Ukrayna’ya saldırması sonrası akıllara Putin’in seneler ilkin yapmış olduğu konuşmayı getirdi.


Putin: Kavga kaçınılmazsa ilk yumruğu sen atacaksın

Rusya ile Ukrayna içinde devam eden gerginlik bugün muharebeye yerini bıraktı.

Dünyanın gözü kulağı Ukrayna’dayken Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, bu sabah Ukrayna’nın doğusundaki Donbas’a hususi askeri operasyon başlattıklarını duyurdu.

Operasyonun başlamasıyla beraber Ukrayna’nın birçok şehrinde kaos yaşandı.

Cenk öncesi Putin, Ukrayna ile bir problemininin olmadığını, gerilimi tırmandıran tarafın Ukrayna’yı silahlandıran ABD ve NATO bulunduğunu ve Rusya’nın da tehdit altında bulunduğunu belirtmişti.

Bugün de Rusya tarafınca askeri girişimin başlaması akıllara Rusya Lideri Putin’in 2015 senesinde yapmış olduğu açıklamaları getirdi.

“İLK YUMRUK”

O dönem Suriye ile ilgili açıklamalarda bulunan Putin, eski Sovyet yıllarından kalma kavga kuralını hatırlatıp  dövüşte ilk atılan yumruğun mühim olduğuna dikkat çekerek şu ifadeleri kullanmıştı;

“50 yıl ilkin Leningrad sokağı (doğduğu ve büyümüş olduğu şehir) bana şu kavga kuralını öğretti; Eğer kavga kaçınılmazsa, bu durumda ilk yumruğu sen atacaksın!”

Putin: Kavga kaçınılmazsa ilk yumruğu sen atacaksın #1

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir