Kaz Dağları’nda mahsur kalan 21 şahıs kurtarıldı

09.02.2022
Kaz Dağları’nda mahsur kalan 21 şahıs kurtarıldıKaz Dağları’nda mahsur kalan 17’si asker 21 şahıs, ekiplerin yoğun emek harcaması sonucu 16 saatin sonunda kurtuldu.


Kaz Dağları'nda mahsur kalan 21 kişi kurtarıldı

Balıkesir’in Edremit ilçesine bağlı Kaz Dağları’nda etkili olan yoğun kar ve tipi sebebiyle Hava Radar Komutanlığı’nda görevli askeri mensubu taşıyan 3 vasıta  yolda kalmıştı.

Yolu açması için gönderilen iş makinesi de yolda kalınca, 17’si asker 4’ü belediye mensubu olmak suretiyle toplam 21 şahıs bölgede mahsur kaldı.

Olayın arkasından en süratli şekilde kurtarma çalışmalarına başlandı.

16 SAAT SONRA KURTARILDILAR

AFAD, UMKE ve jandarma ekipleri ile arama-kurtarma helikopterlerinin de katılmış olduğu emekler kapsamında 16’ıncı saate girilirken, bölgeden iyi haber geldi.

Bölgedeki 21 kişiye, karayolundan giden takımlar tarafınca ulaşıldı.

VALİLİK AÇIKLAMASI

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, toplumsal medya hesabından izahat yaparak “Kaz Dağları’nda yolda kalan personelimize ulaştık. Askeri personelimiz ve yol ekiplerimizi sıhhatli olarak naklediyoruz. Kurtarma çalışmalarını gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi, AFAD, Jandarma, İlçe Belediyesi, DSİ, Sıhhat başta olmak suretiyle kurumlarımıza teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Kaz Dağları nda mahsur kalan 21 kişi kurtarıldı #1

MSB: TÜM ÇALIŞANLARIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Ulusal Müdafa Bakanlığı (MSB) da bir paylaşım yaparak “Kaz Dağları’ndaki (Balıkesir) yoğun kar yağışı sebebiyle bölgede mahsur kalan personelimiz ve belediyenin yol açma ekipleri kurtarıldı. Balıkesir Valiliğimize ve Belediye çalışanlarımıza desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz.” açıklamasında bulunmuş oldu.

Kaz Dağları’nda mahsur kalan 21 şahıs kurtarıldı

Kaz Dağları nda mahsur kalan 21 kişi kurtarıldı #2

Kaz Dağları nda mahsur kalan 21 kişi kurtarıldı #3

Kaz Dağları nda mahsur kalan 21 kişi kurtarıldı #4

Kaz Dağları nda mahsur kalan 21 kişi kurtarıldı #5

Kaz Dağları nda mahsur kalan 21 kişi kurtarıldı #6

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.