Kemal Kılıçdaroğlu: Ben bu memlekete huzuru, barışı, kardeşliği getireceğim

28.04.2022
Kemal Kılıçdaroğlu: Ben bu memlekete huzuru, barışı, kardeşliği getireceğim


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’nın Sincan ilçesine bağlı Temelli’de vatandaşlarla iftarda bir araya geldi. İftar yemeğinin artından konuşan Kılıçaroğlu, “Bizim huzura ihtiyacımız var, bizim birlikte yaşamaya, kucaklaşmaya, helalleşmeye ihtiyacımız var. Bizim yanlıştan dönmeye ihtiyacımız var. Tanrı nasip eder, sizler destek verirseniz, ben bu memlekete huzuru getireceğim. Barışı getireceğim, kardeşliği getireceğim” ifadelerini kullandı.

kilicdaroglu-ben-bu-memlekete-huzuru-getirecegim_3394_dhaphoto5

“BEN ELEKTRİK FATURAMI ÖDEMEDİM, NEDEN?”

Türkiye’de ortalama 12 milyon kişinin elektriğe erişemediğini aktaran Kılıçdaroğlu, “12 milyonun derdini kim dile getirdi, 12 milyon kişinin hakkına kim sahiplendi? Ben elektrik faturamı ödemedim, niçin? Elektriği kesilen vatandaşın derdini tüm Türkiye’ye anlatmak için. Kim Tanrı aşkına keyfinden elektriğini keser? Vatandaşın parası yok, pulu yok, elektrik faturasını ödeyemiyor” açıklamasında bulunmuş oldu.

kilicdaroglu-ben-bu-memlekete-huzuru-getirecegim_3394_dhaphoto4

Kılıçdaroğlu, vatandaşlarda CHP’ye ilişkin fena bir idrak bulunduğunu belirterek, son 10 yılda en büyük değişimi yaşayan partinin de CHP bulunduğunu deklare etti.

kilicdaroglu-ben-bu-memlekete-huzuru-getirecegim_3394_dhaphoto3

‘BURAYI İLÇE YAPACAĞIM’

Kılıçdaroğlu, Polatlı ilçesine bağlı bir beldeyken 2012’de TBMM tarafınca Sincan kazasının mahallesi olan Temelli’yi ilçe yapacaklarını söylemiş oldu. Kılıçdaroğlu, şu şekilde konuştu:

kilicdaroglu-ben-bu-memlekete-huzuru-getirecegim_3394_dhaphoto1
“Temelli’yi Ankara’nın ilçesi haline getireceğiz. Müthiş bir gelişme potansiyeli var, güzel insanları var. Görüyorsunuz yolun üstünde, organize endüstri bölgeleri var. Her türlü imkanı var. Niçin burası bağımsız, güzel bir ilçe olmasın, neyi tamamlanmamış Tanrı aşkına? Diyecekler ki ‘Kaymakamı tamamlanmamış’ vallahi kaymakam atayacağız buraya. Şunu da söyleyeyim, ‘Bana oy verin, ben bunu yapacağım’ diye değil, oy verseniz de vermeseniz de ben burayı ilçe yapacağım.” (DHA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Altı muhalefet partisinden bir ilk! Seçim güvenliği için...Altı karşıcılık partisinden bir ilk! Seçim güvenliği için…
DEVA Partisi'nin kararına CHP'den ilk yorum!DEVA Partisi’nin sonucuna CHP’den ilk yorum!
Ali Babacan resmen duyurdu! Altılı masa...Ali Babacan resmen duyurdu! Altılı masa…YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.