Kemal Kılıçdaroğlu ilk turda kazanacak

08.05.2023
Kemal Kılıçdaroğlu ilk turda kazanacak

[ad_1]

Katılmış olduğu canlı yayında gündemi değerlendiren İyi Parti lideri Meral Akşener, Millet İttifakı olarak seçimleri kazanacaklarını vurgulayarak “Oy oranını bilmiyorum fakat Kılıçdaroğlu kesinlikle seçilecek, hele bu Erzurum dan sonrasında kati.” dedi.

Türkiye’de seçimlere kısa bir süre kala partilerin miting süreci devam ediyor..

Cumhur İttifakı’nın talibi olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,
Mustafa Kemal Atatürk Havalimanında ortalama 2 milyon kişinin katılmış olduğu miting gerçekleştirmiş oldu. Vatandaşların akın akın geldiği miting alanında yoğunluk oluştu.

Bu sırada İstanbul mitingini gölgede bırakmak için idrak emek harcamaları başladı.

Cumhur İttifakı’nın zamanı meydan okuması altında ezilen CHP, aramış olduğu mağduriyeti Erzurum’da buldu.

Korsan mitingle mağduriyet yarattı

Miting için Erzurum’a giden Ekrem İmamoğlu’na, İl Seçim Kurulu tarafınca büyük miting alanı yayınlandı.

Erzurum İl Başkanlığı ve Ekrem İmamoğlu, büyük meydanın doldurulamayacağını öngörüp, kent merkezinde miting yapma sonucu aldı. İzinsiz meydana gelen bu miting, Erzurum’da olayların çıkmasına niçin oldu.

Karşı karşıya gelen gruplar birbirlerine taş ve su şişesi attı.

İçişleri Bakanı Süleyman Asil ise yapmış olduğu açıklamasında olayın provokasyon bulunduğunu açıklamış, “Bir tiyatro ile karşı karşıyayız” demişti.

Akşener: Kılıçdaroğlu ilk turda kazanacak

Tüm bu gelişmelerin peşinden İyi Parti lideri Meral Akşener, Habertürk TV canlı yayınında gündemi değerlendirdi.

Mitinglerinin coşkuyla devam ettiğini belirten Akşener, Kemal Kılıçdaroğlu’nun kesinlikle kazanacağını söylemiş oldu.

“Miting oldukca coşkuluydu, kalabalığımız oldukca iyi”

“Bugünkü miting oldukca coşkuluydu. Ilkin Zeydan Bey sonrasında Mansur Bey sonrasında Ekrem Bey sonrasında ben ve Kemal Bey konuştuk” diyen Akşener, şu ifadeleri kullandı:

Millet İttifakı’nın verdiği görüntü hakkaten millete itimat veriyor. Ben tam ortada duran kişiyim, partim de aynı. Bir taraf CHP’nin temsil etmiş olduğu seçmen kitlesi var bir yanda da sağın çeşitli renklerinde insanoğlu var. Muhafazakârlık da çeşitli renklerde. Bizim bulunduğumuz yer tam ortada. Bizim seçmenimiz bu şekilde bir kitle. ‘Bir Kemal’e bir Meral’e oy’ söylediğim süre, parti olarak yaptığımız toplantılarda alkış oranının yüksekliğinden anlıyorum. Kalabalığımız oldukca iyi.

Ben şimdi Kemal Bey’in 1. turda seçileceğine inanıyorum. Ben etken siyaset içinde tek hanım politikacı kaldım. Hanım olmak Türkiye’de dezavantaj. İster siyasette, ister medyada, ister iş insanlığında. Bizlere ‘bu’ diye hitap ediliyor. Bir adama yapılabiliyor mu? Biz 6 parti bir araya geldik. Orada biz genel başkanlar olarak eşitiz. Zannedildi ki, ben bu eşitlikten rahatsız oldum. Bu şekilde bir durum yok. Ortaya çıkan gerçeklik, benim kişisel hesabım olmadığı net bir halde. Bu sokakta da anlaşıldı.

“Oy oranını bilmiyorum fakat kesinlikle seçilecek hele bu Erzurum’dan sonrasında kati”

Bugün Adana’da oldukca kıymet verdiğim hanımefendi ‘Meralciğim Tanrı senden razı olsun oldukca mühim bir iş yaptın 1. turda alıyoruz’ dedi. Sayın Kılıçdaroğlu harama el uzatmayan, kul hakkı yemeyen; şu demek oluyor ki bugüne dek parasal üç kâğıt açısından hakkında dedikodu çıkmamış, oldukca dikkatli bir devlet insanı. Burada yüzde 100, Cumhurbaşkanlığı mevzusunda en küçük bir sorun yaşamayacak.

Oy oranını bilmiyorum fakat kesinlikle seçilecek, hele bu Erzurum’dan sonrasında kati. Birinci turda seçilecek ben buna inanıyorum.

[ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.