Kemal Kılıçdaroğlu Suriye sınırında ‘3 ülke de bunu bilsin’ diyerek deklare etti: Cumhurbaşkanlığımızda…

14.03.2023
Kemal Kılıçdaroğlu Suriye sınırında ‘3 ülke de bunu bilsin’ diyerek deklare etti: Cumhurbaşkanlığımızda…


Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı talibi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerin en oldukca etkilediği ilerin başlangıcında olan Hatay’da bir ekip ziyaretlerde bulunmuş oldu. Hatay’daki Suriye sınırına gelen Kılıçdaroğlu, Suriyeli mültecilerle ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulunmuş oldu.

CHP liderinin açıklamaları şu şekilde;

“BUNU SURİYE’NİN DE İRAN’IN DA AFGANİSTAN’IN DA BİLMESİNİ İSTERİM”

“Buraya iki nedenle geldim. Arkamda gördüğümüz Suriye sınırı. Suriyeli kardeşlerimizi kendi vatanlarına en geç iki yıl içinde yollayacağız. Hem de Türkiye’yi bu bölgenin önder ülkesi haline getireceğiz. Afganları da İran’a geri iade edeceğiz. Bunu Suriye’nin de İran’ın da Afganistan’ın da bilmesini isterim. Açık ve net söylüyoruz. Arkamızda gizli saklı bir hesap yok. Hiçbir yabancıya karşı önyargımız yok fakat biz kendi devletimizde özgürce yaşamak istiyoruz. Kendi ülkemizin demokrasi yapısının değişmesini istemiyoruz.

Başlıksız-3

“TAM TERSİNİ YAPACAĞIZ, SINIR KAPISI BİZİM NAMUSUMUZ OLACAK”

İkinci mevzu; hudut çizgilerinin içinde kalan bizim egemenlik sınırlarımızdır. Egemenlik sınırlarımızı korumak namus borcumuzdur. Yol geçen hanına dönen sınır kapılarımızı kesinlikle cumhurbaşkanlığımızda tam tersini yapacağız, sınır kapısı bizim namusumuz olacak.

2 (15)

Bunun da hepimiz tarafınca bilinmesini isterim.”

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Adayların yatıracağı tutar belli oldu!Adayların yatıracağı meblağ belli oldu!
Erdoğan ve Destici arasında kritik görüşme! Açıklama geldiErdoğan ve Destici içinde tehlikeli sonuç görüşme! Izahat geldi
Deprem bölgesinde ilginç anlar! Karşılaştığı valiyi alnından öptüZelzele bölgesinde garip anlamış olur! Karşılaşmış olduğu valiyi alnından öptüYAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.