Kia ve Hyundai uyardı: Yüz binlerce araçta yangın riski var!

09.02.2022
Kia ve Hyundai uyardı: Yüz binlerce araçta yangın riski var!


Vatanımızda SUV araçlarıyla epey sevilen Kia ve Hyundai, geçmiş yıllarda ürettiği yüzbinlerce aracını geri çağırıyor. Bu geri çağırmanın sebebi, bazı araçlardaki bir yanlış üretimden dolayı aracın park halinde yanabilme tehlikesi. Daha ilkin de benzer sebeplerden araçlarını geri çağıran firmalar, probleminin mevcut olduğu ve geri istenen modelleri deklare etti. Tesla’da çip krizi: O parça artık olmayacak […]

Vatanımızda SUV araçlarıyla epey sevilen Kia ve Hyundai, geçmiş yıllarda ürettiği yüzbinlerce aracını geri çağırıyor. Bu geri çağırmanın sebebi, bazı araçlardaki bir yanlış üretimden dolayı aracın park halinde yanabilme tehlikesi. Daha ilkin de benzer sebeplerden araçlarını geri çağıran firmalar, probleminin mevcut olduğu ve geri istenen modelleri deklare etti.

Tesla’da çip krizi: O parça artık olmayacak


Tesla’da çip krizi: O parça artık olmayacak

Otomobil üreticisi Tesla, çip krizi sebebiyle araçlarından o parçayı çıkarma sonucu aldı. İşte ayrıntılar…

Kia ve Hyundai 485.000 civarı aracı geri çağırdı

Kia’da patlak veren sorun, K900 2016-2018 sedan modellerini ve 2014-2016 model tüm SUV otomobilleri içeriyor. Kia, bu araçları geri çağırıyor ve park halinde alev almalarına karşı bir düzeltme yapmak istiyor. Bu tarife uyan Kia araç sayısı ise 126.747 olarak açıklandı. Hyundai’de ise sorun daha büyük, 2014-2015 model Tucson modelleri ve Santa Fe ailesinin genelinde aynı sorun mevcut. Hyundai’de yaşanmış olan sorundan etkilenen araç sayısı ise 357.830 olarak bilinmekte.

Bu araçlarda yangın çıkaracak bir sorun olmasının sebebi ise fren mekanizmasıyla ilgili. Sorundan dolayı araç kendi kendine bir yangın çıkarabiliyor ve bu potansiyel olarak fazlaca ciddi bir çekince. Eğer bahsettiğimiz Hyundai yada Kia modellerinden birine sahipseniz satın alan hizmetlerini arayarak aracınızın riskli modeller içinde olup olmadığıyla ilgili kati data edinmenizde yarar var.

Üreticilerin Türkiye tarafında, geri çağırma prosedürünün iyi mi işleyeceğiyle ilgili data paylaşılmış değil. Bu yüzden ürkü yapmadan ilkin marka ile iletişime geçerek sürecin Türkiye kanadı ile ilgili data almanızı tavsiye ediyoruz.

Kaynak: shiftdelete.net


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.