Kıdemli Analist Korkuttu: Bitcoin’de Bu Seviyelere Düşüş Bekliyorum

Kripto para birimlerindeki düşüşü izleyen stratejistlere göre, Bitcoin için bir başka kötü hafta yatırımcılar için daha fazla acının habercisi …

10.06.2021
Kıdemli Analist Korkuttu: Bitcoin’de Bu Seviyelere Düşüş Bekliyorum

Kripto para birimlerindeki düşüşü izleyen stratejistlere göre, Bitcoin için bir başka kötü hafta yatırımcılar için daha fazla acının habercisi olabilir.

Bitcoin fiyatında neler bekleniyor?

Kriptokoin.com olarak baktığımızda Bitcoin’in bu hafta yaklaşık %7 düştüğü görülüyor. Yazının yazıldığı sırada BTC yaklaşık 34.200 dolardan işlem görüyordu. Oanda Corp’un kıdemli piyasa analisti Edward Moya, lider kripto para biriminin ABD’de artan düzenleyici korkular arasında tehlikeli bir şekilde 30.000 Dolar seviyesine yaklaştığını ve 30.000 Dolar seviyesinde bir kırılmanın gerçekleşmesi durumunda BTC’nin muazzam miktarda momentum satışı görebileceğini ifade ediyor.

Bitcoin, milyarder Elon Musk’ın enerji odaklı eleştirileri ve Çin’de yenilenen bir düzenleyici baskı gibi nedenlerle Nisan rekorundan yaklaşık 30.000 dolar geriledi. ABD makamlarının yüksek profilli bir Bitcoin fidyesini geri alma kabiliyeti, ayrıca, kripto paranın bazı destekçileri için bir inanç haline gelen hükümet kontrolünün ötesinde olduğu fikrini de bozdu.

Stratejistlere göre BTC bu seviyeleri görebilir

Evercore teknik stratejisti Rich Ross ve Tallbacken Capital Advisors’tan Michael Purves, Bitcoin’in şu anda olduğundan çok daha düşük seviyelere doğru kırılması durumunda 20.000 Dolar’lık alanı potansiyel bir kilit seviye olarak işaretledi. Ancak bazı analistler de, uzun vadeli görünüm konusunda emin olmaya devam ediyor.

Örneğin, Michael Saylor’un MicroStrategy’si, daha fazla Bitcoin alımını finanse etmek için tahvil satışını 400 milyon dolardan 500 milyon dolara çıkardı. MicroStrategy, kripto para birimlerinde en çok yükseliş bekleyen halka açık şirketlerden biri olarak ortaya çıktı. El Salvador’da Başkan Nayib Bukele, ülkenin Bitcoin’i yasal para birimi olarak kabul ettiğini açıkladı. Yine de, Bitcoin’in Nisan ortasındaki tüm zamanların en yüksek seviyesinden yaklaşık bir hafta sonra Tallbacken’den Purves, yükseliş durumunun “çok zorlu” göründüğünü savundu ve Pazartesi günü yaptığı açıklamada 20.000 Dolar’lık seviyelerin kartlarda olduğunu vurguladı. Bitcoin (BTC) fiyatını ve detaylı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz.

ETİKETLER: , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir