‘Kılıçdaroğlu’na oy veren dostlarım’ diyerek seslendi: Babacan’dan dikkat çeken ‘seçim’ çıkışı! “Yarından itibaren derhal…”

29.05.2023
‘Kılıçdaroğlu’na oy veren dostlarım’ diyerek seslendi: Babacan’dan dikkat çeken ‘seçim’ çıkışı! “Yarından itibaren derhal…”

[ad_1]

Türkiye seçimini yapmış oldu, kati olmayan sonuçlara bakılırsa Recep Tayyip Erdoğan bir kez daha cumhurbaşkanı seçildi. Erdoğan’ın seçilmesi sonrası siyasal liderlerden peş peşe mesajlar gelmeye başladı. Millet İttifakı ortaklarından DEVA Partisi lideri Ali Babacan da gündem yaratacak açıklamalarda bulunmuş oldu.

1

“VATANDAŞIMIZ DEVA PARTİSİ’NE GÖREV VERDİ”

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Cumhurbaşkanı Seçimi ikinci tur oylamasının kati olmayan sonuçlarına ilişkin parti genel merkezinde izahat yapmış oldu. Babacan, seçmenlerin yüzde 52’sinin tercihini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan yana yaptığını belirterek, “Kendisini kutlama ediyorum. Kendisine çağrım yurttaşlarımızın verdiği bu yetkiyi hakkaniyet, liyakat ve istişare ilkelerinden sapmadan kullanmasıdır. Yurttaşlarımız bu seçimlerde DEVA Partisi’ne demokratik denetim yapma görevini vermiştir. Bu görevi en iyi şekilde halletmeye devam edeceğiz. Partimiz yoğun bir halde derhal yarından itibaren mahalli seçimler için de çalışmaya başlayacaktır” dedi.

“KUL HAKKINA GİRDİLER”

Babacan, seçimlerde yer yer sandık başlarında, ülkeye yakışmayan, toplumsal barışa hizmet etmeyen görüntüler gördüklerini söyleyerek, “Sadece aslolan mesele şu ki; seçimlere doğru giden propaganda döneminde her türlü haksızlığı, hukuksuzluğu yaşadık. Erdoğan, cumhurbaşkanı olmanın yetkilerini ve imkanlarını fiilen kullanırken bununla birlikte aday oldu. Kampanyasında montaj videolar, yalanlar, iftiralar, hakaretler, karalamalar vardı. Kamu malını, imkanlarını kendi seçim kampanyasında kullandı. Devletin, milletin haiz olduğu basın gösterim organlarını neredeyse tamamen kendine, tek bir partiye tahsis etti. Kamu kurumlarını seçime alet etti. Bakanlar milletvekili talibi olduklarında görevlerinden ayrılmadılar. Bakan olmanın verdiği yetkileri ve imkanları sonuna kadar seçim kampanyasında alabildiğine kullandılar. Kısacası seçimi kazanmak uğruna kul hakkına girdiler” diye konuştu.

Babacan, kullanılan hiçbir oyun zayi olmadığını belirterek, “Umutsuzluğa, karamsarlığa asla yer yok. Hepimiz bir sonraki seçim takvimi başlayana kadar ortadan kaybolup, son anda meydana çıkanlardan değiliz. Biz buradayız sapa sağlam ayaktayız. Normal olarak ki bu seçim neticelerinden bizim de kendi payımıza çıkaracağımız derslerimiz olacaktır. Partimizin yetkili kurumları ile birlikte seçim neticeleri ile ilgili kapsamlı değerlendirmeleri de gelecek günlerde yapacağız” dedi.

2

‘BİZ BURADAYIZ’

Babacan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ülkeyi yönetemeyeceğini savunarak, “Şu sebeple işi bilen, çalışkan, hakperest, dürüst kadroları kalmadı artık. Üzülerek söylüyorum; her alanda yalnız kötüye gidişin devamını göreceğiz. Sadece biz buradayız. Her yanlışa ‘dur’ diyecek kadar güçlüyüz. Yanlışlarını devamlı anlatacağız. Doğrular mevzusunda da devamlı tavsiyelerimizi, önerilerimizi ortaya koyacağız. Aylardır bu ülkenin yüzde 48’ine ‘terörist’ diyenlere karşı, bu ülkenin yurtsever ve onurlu yurttaşlarının hakkını savunacak insanoğlu bizleriz. Aylardır bu ülkenin yüzde 48’inin kalbini kıranlara karşı toplumsal barışımızı inşa edecek olanlar da bizleriz. Tüm bu seçim sürecini adeta bir muharebeye çevirip, bu ülkenin yüzde 48’ini düşman duyuru edenlere karşı tüm sokakları huzurla dolduracak insanoğlu da bizleriz” ifadelerini kullandı.

‘MÜCADELEYE DEVAM EDECEĞİZ’

Demokrasinin bir yarışma olmadığını ifade eden Babacan, “Demokrasi birinin kazanılmış olduğu, ötekinin kaybetmiş olduğu, birinin galip geldiği, ötekinin yenik olduğu yarış değildir. Sayın Kılıçdaroğlu’na oy veren dostlarım; yenik değiliz. Biz, her birimiz Türkiye Cumhuriyeti’nin eşit ve onurlu vatandaşlarıyız. Vicdanımız rahat olsun. Hep birlikte tarihin doğru tarafında yer aldık. Hakça savaşım ettik. Şu sebeple haklıyız. Haklı olmanın verdiği güçle mücadeleye devam edeceğiz” değerlendirmesinde bulunmuş oldu.

(DHA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
6'lı masadan 1 saat 15 dakikalık kritik toplantı6’lı masadan 1 saat 15 dakikalık tehlikeli sonuç toplantı
Kılıçdaroğlu'ndan 'mücadeleye devam' vurgusu!Kılıçdaroğlu’ndan ‘mücadeleye devam’ vurgusu!
Sandıklar kapandıktan sonra AK Parti'den ilk açıklama!Sandıklar kapandıktan sonrasında AK Parti’den ilk izahat![ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.