Kılıçdaroğlu’ndan fazlaca sert sözler! Ayakta alkışlandı… “Biz daha ölmedik”

14.06.2022
Kılıçdaroğlu’ndan fazlaca sert sözler! Ayakta alkışlandı… “Biz daha ölmedik”


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM’deki grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulunmuş oldu. Ekonomideki gelişimleri, yaşam pahalılığını ve enflasyona değinen Kılıçdaroğlu, hükümeti eleştirdi. Konuşmasının sonlarına doğru, isim vermeden bazı gazetecilere de yüklenen CHP lideri, kendisine karşıcılık öğretmeye çalışanlara seslenerek, “Son zamanlarda sureti kendinden menkul bazıları türedi. Bazıları gazeteci, bazıları araştırmacı olarak karşımıza çıkıyor. Bana muhalefeti öğretmeye çalışıyorlar. Biz daha ölmedik, sizin ne mal olduğunuzu biz oldukça iyi biliyoruz.” dedi. İşte Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar…

“TÜİK’E TALİMAT VERİYOSUN”

“Vaka bir parti vakası olmayı çoktan aştı. Vaka Türkiye’nin geleceğidir. Emekliye, işçiye, memura aylık vereceksin. TÜİK’e yönerge veriyorsun düşük göster diye. İşçi, işyar, emekli, dul ve yetin düşük aylık alacak. Bu mudur hakkaniyet? Bir taraftan bu olurken öteki taraftan çetelere ABD’deki, Avrupa’daki enflasyon farkını ödüyorsun. Bu mudur hakkaniyet?”

eutı

DİYARBAKIR’DA TUTUKLANAN GAZETECİLER

“Fikir özgürlüğü, gazeteciler. Gazetecilerden ne istiyorsunuz? Bir siyasetçinin vazgeçemeyeceği tek şey var ise o da medya özgürlüğüdür. Bir yerde haksızlık var ise ilkin medya söyler. Sen de bürokratik kadroyu harekete geçirirsin. Diyarbakır’da 20 gazeteciyi içeriye atıyorsun, hangi gerekçeyle?”

“GENÇ MUHAFAZAKAR KADINLARA SESLENİYORUM…”

“Erdoğan küfürbazdır. Şahıs kendinden bilir ya, ‘Milletimizin dilinden konuşuyorum’ diyor. Millete de kara çalma atıyor. Bu millet zulmün karşısında duran bir millettir. Kendi küfrünü millete alet edemezsin. Onun düşmüş olduğu çukura düşmeyeceğiz. Bu sövgü üstüne Türkiye’nin genç tutucu hanımlarına bir kez daha seslenmek isterim; ‘Bugün bunu söyleyen yarın size yaşam tarzınız üstünden küfredecektir. Sevgili kardeşim, yarın sana bambaşka yasaklar getirecekler. Onun için dur dememiz lazım. CHP eski CHP değildir. Beraberiz, birlikteyiz. Artık aynı değerleri savunuyoruz.”

“BİZ DAHA ÖLMEDİK, SİZİN NE MAL OLDUĞUNUZU BİLİYORUZ”

“Son zamanlarda sureti kendinden menkul bazıları türedi. Bazıları gazeteci, bazıları araştırmacı olarak karşımıza çıkıyor. Bana muhalefeti öğretmeye çalışıyorlar. Muhaliflik dersi verenler, biz daha ölmedik, sizin ne mal olduğunuzu biz oldukça iyi biliyoruz. Karşıcılık ahlakla yapılır. Yazı yazmayan, konuşmayan adam bizlere karşıcılık dersi veriyor. Biz kelle koltukta muhalefetimizi sonuna kadar yapacağız. Bizi samimi olarak eleştiren fakat kalemini satmayanlar saygı duyuyoruz. Fakat kalemini satıp bizlere karşıcılık dersi verenlere saygımız yok. Bizlere katılın birlikte fazlaca kuvvetli olacağız”

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Kaftancıoğlu ile ilgili flaş karar! İlk açıklama geldiKaftancıoğlu ile ilgili flaş karar! İlk izahat geldi
Soylu ve Yavaş'ın fotoğrafı çok konuşulmuştu! Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden yeni açıklama: Kendisinin poz verme gibi bir gailesi...Asil ve Yavaş’ın fotoğrafı fazlaca konuşulmuştu! Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden yeni izahat: Kendisinin poz verme benzer biçimde bir gailesi…
Dikkat çeken öneri! Dikkat çeken tavsiye! “Maaşların net 7500 TL olmasını istiyoruz”YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.