Kılıçdaroğlu’nun gittiği evde elektrik vardı

25.04.2022
Kılıçdaroğlu’nun gittiği evde elektrik vardıEnerji ve Doğal Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun evinin kesilen elektrik faturasıyla ilgili açıklamada bulunmuş oldu.


Fatih Dönmez: Kılıçdaroğlu'nun gittiği evde elektrik vardı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara Çukurambar’daki evinin 3 aylık toplamda bin 30 TL olan faturasını ödemediği için elektriksiz kaldı.

Bunun üstüne çareyi tüplü ışık kullanmakta gören Kılıçdaroğlu, toplumsal medyada art arda paylaşımlar yaparak, elektriği olmayan evlere ziyarette bulunacağını duyurmuştu.

Elektriği kesik denilen evin sigorta kutusunun kapağı açık unutulmuştu

Kılıçdaroğlu, elektriği kesik olduğu söylenen Ankara’nın Keçiören ilçesindeki bir evi ziyaret etmiş, ev sahibinin maddi imkansızlıklardan dolayı faturayı ödemeyediği belirtilmişti. Sadece fotoğraflarda evimizdeki sigorta kutusunun açık olduğu görüldü.

Bunun üstüne harekete geçen Enerji ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı, gerçeği ortaya çıkardı.

Bakan Dönmez, evde elektriğin kesik olmadığını deklare etti

Enerji ve Doğal Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, toplumsal medya hesabından yapmış olduğu açıklamada, meydana getirilen incelemeler sonucu elektriğin o gün bulunduğunu söylemiş oldu.

Bakan Dönmez, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Sn. Kılıçdaroğlu o gece elektrikler hakkaten kesik miydi? Kendinizi gene isteyerek ve bilerek karanlığa mı gömdünüz? Meydana getirilen incelemeler sonucu o gün evin elektriği varmış. Ve o gün o evde elektrikler olmasına rağmen ışıkları niçin açmadınız?

Dün gittiğiniz evde meydana getirilen tespitler ve abonelik kayıtlarına nazaran ilgili abonenin 23.04.2022 itibariyle borcundan dolayı elektriğinin kesik olmadığı tespit edilmiştir.”

Fatih Dönmez: Kılıçdaroğlu nun gittiği evde elektrik vardı #1

Fatih Dönmez: Kılıçdaroğlu nun gittiği evde elektrik vardı #2

Fatih Dönmez: Kılıçdaroğlu nun gittiği evde elektrik vardı #3

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.