Kilo Korumada Beslenme Önerileri

05.02.2021
Kilo Korumada Beslenme Önerileri

Kilo korumada beslenme önerileri; Kilo alıp verme kadar kilo koruma da oldukça kafaları karıştıran ve kişileri zorlayan bir hadisedir. Çünkü kişiler uzun bir diyet programından sonra kilo korumaya geçtiğinde her şeyi yiyebileceklerine inanıyorlar. Fakat insan bedeni mekanik bir yapıya sahip olmadığı için onu beslediğimiz tarzda şekil alır.

Kilo Korumada Beslenme Önerileri; İdeal Kiloma Geldiğim Zaman Her şeyi Yiyebilir miyim?

Fazla kilolardan arındıktan sonra yada hiç kilo probleminiz yok sadece korumak istediğiniz zamanda tabi ki diğer bireyler kadar sıkı bir programa maruz kalmayacaksınız.

Ancak ideal kilonuzdayken dikkat ettiğiniz alışkanlıkların dışına çıktığınızda fazla kilolar kapıyı çalmaya başlar.

Yani hayalini kurduğunuz tatlılar, pastalar börekler yine aşırıya kaçmadan ve diğer öğünleri dengeleyerek tüketilmelidir.

Örneğin 1 tabak keşkül tükettiğinizde o günkü diyetten 1 porsiyon süt yada yoğurt, 1 ekmek ve 1 meyve çıkarmanız gerekmektedir.

Bunlara hakim olmadan yapılan kaçamaklar kilo koruma diyeti için sakıncalıdır.

Kilo Korumada Beslenme Önerileri

Kilo Korumada Beslenme Önerileri

Kilo Korumada Beslenme Önerileri; Nasıl Beslenmeliyim?

Kilo korumada beslenme önerileri için artık beslenme düzeniniz sağlıklı yaşam olarak değişmektedir.
Yani tabağınızda 1 dilim, yarım porsiyon yerine her gruptan besinin olduğuna dikkat ederek yemeğe başlamalısınız.
En önemlisi genel kurallar hala geçerlidir. Ekmekler tam buğday, çavdar veya kepekli olmalı. Şeker ve şekerli besinler çok tüketilmemelidir. Tabağınızın yarısını sebzeler oluşturmalıdır. Yani artık göz kararı bir menü hazırlayabilirsiniz. Gözünüzün önüne 4 yapraklı yonca tabak modelini getirin. Her öğünde et, süt, meyve ve tahıl olması gerektiğini unutmayın. Kilo verme sürecinde spor yaptıysanız yine devam edin ve sakın bırakmayın. Temiz beslenmeyi hayat felsefesi haline getirirseniz yemek yemek kabus olmaktan çıkacaktır.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.