Kim Kardashian’a kripto para paylaşımı pahalıya patladı

04.10.2022
Kim Kardashian’a kripto para paylaşımı pahalıya patladı


ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, bir kripto varlığı yasa dışı şekilde tanıttığı nedeni öne sürülerek Kim Kardashian’ın 1,26 milyon dolarlık para cezası ödeyeceğini duyurdu.

Kim Kardashian'a kripto para paylaşımı pahalıya patladı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) meydana getirilen açıklamada, Kim Kardashian’ın, EthereumMax tarafınca sunulan ve satılan kripto varlığın tanıtımı için ücret aldığını açıklamadan toplumsal medya hesabından paylaşımda bulunmuş olduğu kaydedildi.

1,26 milyon dolarlık ceza

Kardashian’ın, yasa dışı şekilde kripto varlığı tanıttığı suçlamaları karşısında antak kalma yoluna gittiği belirtilen açıklamada, 1,26 milyon dolarlık cezayı ödemeyi ve komisyonun devam eden soruşturmasında iş birliği yapmayı kabul etmiş olduğu aktarıldı.

Açıklamada, Kardashian’ın Instagram hesabından EthereumMax tarafınca sunulan kripto varlıklar hakkında bir paylaşımda bulunması için kendisine 250 bin dolar ödendiğini açıklamadığının tespit edilmiş olduğu bildirildi.

Kim Kardashian a kripto para paylaşımı pahalıya patladı #1

Federal menkul kıymetler yasalarının ilgili hükümlerini ihlal etmiş olduğu açıklandı

AA’nın aktardığı habere gore Kardashian’ın paylaşımının, potansiyel yatırımcıların EMAX tokenleri almalarına yönelik talimatları içeren EthereumMax internet sayfası bağlantısını ihtiva ettiği belirtilen açıklamada, Kardashian’ın federal menkul kıymetler yasalarının ilgili hükümlerini ihlal etmiş olduğu kaydedildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilan SEC Başkanı Gary Gensler, “Bu dava, ünlülerin yada influencerların kripto varlıklar da dahil olmak suretiyle yatırım fırsatlarını desteklediğinde, bu yatırım ürünlerinin tüm yatırımcılar için doğru olduğu anlamına gelmediğini hatırlatıyor.” değerlendirmesinde bulunmuş oldu.

Gensler, yatırımcıları kendi finansal hedefleri ışığında bir yatırımın potansiyel risklerini ve fırsatlarını değerlendirmeye teşvik ettiklerini altını çizdi.

Kim Kardashian a kripto para paylaşımı pahalıya patladı #2

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.