Koç Burcu Özellikleri

18.05.2020
Koç Burcu Özellikleri

Burçlar kuşağının ilk sırasında yer alan koç burcu, 21 Mart – 20 Nisan tarihleri arasında dünyaya gelen kişilerde görülüyor. Koç burcu görülen insanlar, genel olarak hareketli bir yapıdadırlar. Enerjik yapıları onları buna sevk etmiştir. Bu durumda egolu olmalarına neden olmuştur. Dilerseniz, bu burcu biraz daha yakından tanıyalım. İşte, koç burcu özellikleri

  • Koç Burcu Grubu: Değişken, ateş
  • Koç Burcu Gezegeni: Mars
  • Koç Burcu Rengi: Ateş kırmızısı ve nar çiçeği
  • Şanslı Sayı: Dokuz
  • Şanslı Gün: Salı
  • Anlaşamadığı Burç: Terazi

Koç burcu sembölü ‘’Ben’’ olarak nitelendirilebilir. Çünkü, egolarından dolayı genel olarak ben kelimesini merkezlerine almışlardır. Koç burcu insanı bir olay karşısında heyecanını ve coşkusunu gizleyemez. Bu yüzden de bir ortamda hemen belli olabilir.

Koç Burcu Kişisel Özellikleri

Koç burcu özellikleri arasında pratiklik göze çarpan ilk özellik oluyor. Çünkü, bu burca mensup insanlar genel olarak pratik yapıdadırlar. Üstesinden gelemeyecekleri iş yoktur. Çok canlı yapıda olan bu kişiler genel olarak atılgan tiplerdir. Bu kişiler bir amaç uğrunda hareket etmeye başladıysa mutlaka kendilerini kanıtlama eğilimine girerler. Bu yüzden de o işte başarılı olma olasılıkları da artabilir.

Eğer, koç burcu olan kişi bir girişim yapacaksa o girişimde başarıya ulaşabilir. Girişim içerisinde doğru planlar ve adımlar yapılmışsa, enerjikliğinden dolayı asla pes etmeyecek ve o girişimden başarı ile çıkacaktır.

Yukarıda bahsettiğimiz olumlu özelliklerdendi fakat bir özellikleri var ki… Çok dikkatli olmaları gerekiyor. Sabırsızlıkları ve kıskançlıkları yüzünden kötü duruma düşebilirler. Ayrıca, aşırı sabırsızlık belirtileri gösteren koç burcu kişileri, bir işe başladıktan kısa süre sonra bırakabilir. Çünkü, sabırsızlıkları onları buna zorlar. Bu kişiler, işlerde hep başrolde olmak ister. Bu yüzden de kurucusu olmadığı oyunda oynamak istemez.

Koç Burcu Fiziksel Özellikleri

Koç burcu özellikleri konusuna fiziksel olarak yaklaşacak olursak; genel olarak uzun boylu ve uzun yüzlülerdir. Bacak ve kol yapıları çok güçlüdür. Kıvırcık ve esmer yapıları vardır. Bakışları çok keskindir. Ciltleri genel olarak sağlıklıdır. Spor yapma konusunda da bir hayli meraklı olan bu burcu, spor salonunda sıkça görebilirsiniz.

 

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.