Koray Albayrak – Eza Kimdir?

24.07.2021
Koray Albayrak – Eza Kimdir?

“Gece Gölgenin Rahatına Bak” ve “Cennetten Çiçek” gibi tüm Türkiye’nin diline dolanan şarkıların yazarı olan Eza mahlaslı Koray Albayrak kimdir? Nasıl bir hayatı oldu? Koray Albayrak hakkında merak edilen soruların yanıtlarını sizler için toparladık.

1997 yılında Van’ın Erciş ilçesinde dünyaya gelen 24 yaşında ki sanatçı, bugün İstanbul’da ikamet etmekte ve çalışmalarına devam etmektedir. 2011 yılında İstanbul’a ailesi ile birlikte gelen ünlü söz yazarı, bundan sonra ki yıllarda müzik dünyasında hızlı bir yükseliş yakalamış; 2016 yılında Cennetten Çiçek adlı parçası ile adını tüm Türkiye’ye duyurmuştur. Hatta globalde dahi kendisinden sıkça bahsettirmiş, Avrupa’nın pek çok kentinde kaleme aldığı şarkılar dinlenmiştir. 2020 yılında Cennetten Çiçek isimli parçası ile tüm Türkiye’yi tekrar etkisi altına Eza mahlaslı Koray Albayrak, ulusal basın ve geleneksel medyada da yer almıştır. Ünlü söz yazarı bugün hala en trend şarkılara imzasını atmaya devam ediyor ve uzun yıllar daha devam edecek gibi gözüküyor.

ETİKETLER:
YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.