Koronavirüs aşısı üreten 9 ülkeden biriyiz

03.03.2022
Koronavirüs aşısı üreten 9 ülkeden biriyizKoronavirüs aşısı üreten 9 ülkeden birinin Türkiye bulunduğunu belirten Bakan Koca, 22 ayda elde edilmiş başarının sıfırdan olmadığını, çalışmaların arkasından bir aşı zamanı bulunduğunu söylemiş oldu.


Fahrettin Koca: Koronavirüs aşısı üreten 9 ülkeden biriyiz

Koronavirüs il savaşım kapsamında aşı emek harcamaları tüm dünyada hız kesmeden devam ediyor.

Türkiye’nin koronavirüs aşısı üreten 9 ülkeden 1’i bulunduğunu belirten Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca’da, aşı çalışmalarına ilişkin izahat geldi.

Toplumsal medya hesabından Türkiye’de aşı çalışmalarının tarihini özetleyen Bakan Koca, Hıfzıssıhha’nın Türkiye Aşı ve Biyoteknolojik Ürün Araştırma ve Üretim Merkezi olarak tekrardan yaşam bulduğunu söylemiş oldu.

“AŞI HİKÂYEMİZİN ARKASINDA BİR TARİH VAR”

Sıhhat Bakanı Koca, Twitter’daki hesabından yapmış olduğu açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Covid-19 aşısı üreten 9 ülkeden biriyiz. Bu başarıya ortalama 22 ayda ulaştık. Fakat sıfırdan değil: Aşı hikayemizin arkasında bir tarih var! O zamanı temsil eden kurum olan Hıfzıssıhha, Türkiye Aşı ve Biyoteknolojik Ürün Araştırma ve Üretim Merkezi olarak tekrardan yaşam buluyor.”

Fahrettin Koca: Koronavirüs aşısı üreten 9 ülkeden biriyiz ViDEO

Fahrettin Koca: Koronavirüs aşısı üreten 9 ülkeden biriyiz  #1

Fahrettin Koca: Koronavirüs aşısı üreten 9 ülkeden biriyiz  #2

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.