Koronavirüs tespit edildi! 500 vizon karantinaya alındı

20.12.2021
Koronavirüs tespit edildi! 500 vizon karantinaya alındı


Koronavirüs tespit edildi! 500 vizon karantinaya alındı

Polonya’nın batısındaki Büyük Polonya Voyavodalığı’na bağlı Biadki köyündeki bir çiftlikte vizonlarda korona virüs tespit edildi. Poznan Büyük Polonya Baytar Hekimi Andrzej Zarnecki yapmış olduğu açıklamada, hayvanların hiçbir emare göstermediklerini ve korona virüsü ise rutin olarak yaptıkları testler sonucu tespit ettiklerini belirtti. Çiftlikteki 500 vizona virüsün insandan geçtiğini aktaran Zarnecki, vizonların 90 gün süresince karantinaya alındığını açıkladı.

Polonya Ziraat Bakanlığı’nın yeni kararnamesi ülkede korona virüs tespit edilen vizonların itlaf edilmek yerine ilk olarak karantinaya alınmasına olanak sağlıyor. Bu kapsamda Biadki’deki çiftlikte karantinaya alınan vizonlar 90 gün süresince tertipli olarak korona virüs testine doğal olarak tutulacak. Karantinanın sonunda hayvanlar virüsü atlatamadıklarının görülmesi durumunda itlaf edilecek.

ETİKETLER: , , ,
YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.