Kova Burcu Özellikleri

19.05.2020
Kova Burcu Özellikleri

Bulunduğu çağın ötesinde olan ve düşünceleri ile insanlara ilham kaynağı olan kova burcu, 21 Ocak – 19 Şubat tarihleri arasında dünyaya gelen kişilerde görülüyor. Hayal güçleri sınırsız olan ve düşünceleri ile adeta geleceğe seyahat yapan bu burcu daha yakından tanıyalım. İşte, kova burcu özellikleri

  • Kova Burcu Grubu: Negatif, su, sabit
  • Kova Burcu Gezegeni: Plüton ve Mars
  • Kova Burcu Rengi: Siyah ve parlak kırmızı
  • Şanslı Sayı: Dokuz
  • Şanslı Gün: Salı
  • Anlaşamadığı Burç: Boğa

Dik kafalı özellikleri ile bilinen ve gittiği yoldan dönmeyi düşünmeyen kova burcu insanları, sezgici ve akılcı bir yapıdadırlar. Kova burcu insanları genel olarak anlaşılmadıklarını sanırlar. Eğer, birisine konuşuyorsa büyük ihtimal anlaşılmadığını düşünüyordur.

Kova Burcunun Kişisel Özellikleri

Kova burcunun sembolü ‘’Biliyorum’’ dur. Çünkü, çok bilmiş tavırları ile birlikte bu sembolü kendileri oluştururlar. Her ne kadar biliyorum tavrında olsalarda kova burcu olan kişiler genelde toplum içerisinde sevilir. Çünkü, çok sevecen tavırları vardır. Paylaşımı seven bu kişilerde bencillik görülmez. Cinsiyet ve ırk gibi faktörlere bakmaksızın kimseyi ayırmayan ve herkesi aynı kefeye koyan bu insanlar, modern görüşlü insanlardır.

Kova burcu özellikleri arasında modernliğin olduğundan bahsetmiştik. Bu insanlar her ne kadar modern bir yapıda olsalarda sabit fikirlerinden kopamayabilirler. Çünkü, inatçı yapıları buna sebep olabilir. Bu insanlara yaklaşmak çok zordur. Siz her ne kadar yakın olduğunuzu düşünsenizde bu insanlar sizi yakında görmez. Onların mesafeleri daha geniştir.

Kova burcu insanının özelliği arasında olmazsa olmaz şey kişisel özgürlüktür. Bu insanlar özgürlükleri adına her şeyi yapabilirler. Bu yüzden dolayı da kova insanına aile yaşamı biraz zor gelebilir.

Kova Burcunun Fiziksel Özellikleri

Kova burcu özellikleri, fiziksel anlamda değerlendirilecek olursa; uzun veya orta bir boyda olurlar. Bedenleri düzgün bir yapıdadır. Saçları ise açık sarı tonlarındadır. Göz renkleri koyudur. Yüz yapıları çok güzeldir. Metobolizmaları çok narindir. Kova burcu insanı, bu yüzden yapay ilaçlardan uzak durmalıdır. Genel olarak doğal ilaçlar tercih edilmelidir. Belirtileri olmayan hastalıklara da yakalanma ihtimalleri çok fazladır. Dikkat edilmesinde fayda var.

 YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.