Kremlin duyurdu! Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Putin içinde eleştiri görüşme

24.02.2022
Kremlin duyurdu! Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Putin içinde eleştiri görüşme


Kremlin’den meydana getirilen açıklamada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin içinde bir telefon görüşmesi gerçekleştiği açıklandı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Liderler, Rusya’nın Donetsk ve Logansk Halk Cumhuriyetleri’ni tanımasına ilişkin durumu ele alarak görüş alışverişinde bulunmuş oldu. Putin, Ukrayna makamlarının Donbass’taki saldırganlığına ve Minsk Anlaşmalarını uygulamayı kategorik olarak reddetmelerine dayanarak bu sonucu almanın somut gerekliliğini altını çizdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise mevzuya ilişkin malum görüşlerini paylaştı.

“PUTİN NATO VE ABD’NİN TEPKİSİNDEN DUYDUĞU HAYAL KIRIKLIĞINI DİLE GETİRDİ”

Rusya Federasyonu için uzun vadeli ve yasal olarak bağlayıcı güvenlik garantileri oluşturma mevzuları da görüşmede ele alındı. Bu bağlamda Putin Rusya’nın meşru endişelerini ve taleplerini görmezden gelme girişimine dönüşen NATO ve ABD’nin tepkisinden duyduğu hayal kırıklığını dile getirdi.

Liderler, Rus-Türk ilişkilerinin çeşitli formatlarda devam ettirilmesi mevzusunda anlaştı.”

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
İYİ Parti'de istifa depremi! İl genelinde yüzlerce kişiyi bulabilirİYİ Parti’de çekilme depremi! İl genelinde yüzlerce kişiyi bulabilir
“Odaklanmalıyız” diyerek o grubu işaret etti
Rusya-Ukrayna krizinde bundan sonra neler yaşanacak? 4 senaryolu süreçte darbe detayıRusya-Ukrayna krizinde bundan sonrasında neler yaşanacak? 4 senaryolu süreçte darbe detayıYAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.