Kripto Para Borsası Coinbase

02.06.2020
Kripto Para Borsası Coinbase

Kripto para birimleri alınırken veya satılırken çeşitli kripto para borsaları üzerinden bu işlemler gerçekleşir. Bu kripto para borsalarından birisi de Coinbase olarak biliniyor. Coinbase nasıl kullanılır? Sorusunun cevabını vermeden öce Coinbase Nedir? Sorusunun cevabını kısaca verelim;

Coinbase Nedir?

Kripto para alım ve satım işlemleri için kullanılan bir kripto para borsasıdır. Bu borsa üzerinden bütün kripto para birimleri için işlemler yapabilirsiniz. Amerika Birleşik Devletleri merkezi olan bu borsada, işlem yapmak diğer borsalara göre biraz daha karışık görünebilir. Fakat, bu kadar da zor değildir. Bu yazımızda tüm ayrıntıları ise Coinbase borsası nedir? Sorusunu ele aldık. Dilerseniz ayrıntılara geçelim;

Bu kripto para borsası üzerinden işlem yapmak istiyorsanız, sizlere iki seçenek sunulmuş durumda. Bu seçenekler;

  • İlk olarak herhangi bir bilgisayar üzerinden kripto para madenciliği yapmak zorundasınız aksi halde diğer seçeneğe yönelmek zorundasınız.
  • Bilgisayar üzerinden kripto para madenciliği yapamıyorsanız, son bir şansınız daha var; o da borsa üzerinden kripto para satın almak. Bu seçenek biraz daha maliyetli.

Ayrıca, bu borsa üzerinden Bitcoin Cash, Litecoin ve Ethereum gibi birçok kripto para birimi için işlem yapmanız da mümkün.

Coinbase Nasıl Kullanılır?

Kripto para birimleri ile işlemler yapabilmeniz için kripto para borsaları üzerinden gerekli adımları takip etmek zorundasınız. Bu bağlamda da bu başlık altında coinbase nasıl kullanılır? Sorusunun cevabını vereceğiz.

Kripto borsaları içerisinde en geniş işlem kapasitesine sahip olan Coinbase üzerinden alım ve satım işlemi gerçekleştirmek için ilk adımınız hesap açmak olacak. Daha sonra ise kullanımınıza göre banka hesabı eklemelisiniz. Bu sayede de işlem yapmak için ihtiyacınız olan parayı da sağlayabileceksiniz.

Şunu da belirtmekte fayda var; işlemler biraz yavaş seyrediyor. Fakat, hızlı işlem yapmak isterseniz de kredi kartınızın haftalık limiti 200 dolar kadar. Banka hesabınız ile yapacağınız işlemlerin haftalık limiti ise 2500 dolar. Eğer, kripto para birimini normal para birimine çevirip banka hesabınızda görmek isterseniz, bunun için yaklaşık 2 ile 4 gün arasında beklemeniz gerekiyor. Sitede yapılan ödemelerde herhangi bir problem bulunmuyor.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.