Kurban Bayramı için en keskin bıçaklar! En kaliteli bıçak modelleri 2021

Kurban Bayramı süresince kurban etlerinin kesimi ve dağıtımı işlemleriyle yoğun bir şekilde uğraşılır. Zamanınızı harcayacağınız ve bilek gücü …

23.07.2021
Kurban Bayramı için en keskin bıçaklar! En kaliteli bıçak modelleri 2021

Kurban Bayramı süresince kurban etlerinin kesimi ve dağıtımı işlemleriyle yoğun bir şekilde uğraşılır. Zamanınızı harcayacağınız ve bilek gücü isteyen bu işlemde, et kesimi için en uygun bıçağı kullanmanız önemlidir. Elektrikli bıçaklar, bu açıdan en uygun olanlarıdır. Kurban eti kesimi için en kaliteli bıçaklar nasıl seçilir ve elektrikli bıçak modelleri nelerdir? İşte detaylar…

Kurban Bayramı’nda etlerin kesimi için bıçak seçimi yaparken, markasının kalitesine ve keskinliğine önem vermeniz gerekir. Çünkü bu detaylar, etlerin iyi bir şekilde kesilmesi ve işlemin daha çabuk bitebilmesi açısından önemlidir. Ancak günümüzde elektrikli bıçak setleri sayesinde, kesimle ilgili tüm işlerinizi kolaylaştırıp daha çabuk bitirebilmeniz mümkün oluyor. Elektrikli bıçakların çoğu, set halinde satılıyor. Bu setler, döner kesme makine setleri adıyla satışa sunuluyor.  Kurban etlerinden döner yapmak isteyenler için oldukça ideal olan bu setler, kullanım kolaylığı açısından cazip olsa da fiyatları beklenilenden biraz fazla olabilmektedir. İşte bu nokta da keskin bıçaklar, elektrikli bıçaklara oranla daha uygun fiyatlı oldukları için ön plana çıkmaktadır. Elektrikli setlerin fiyatları, markalarına göre değişebilmektedir. Bunun dışında tek parça olarak satılanları da mevcuttur. 

ELEKTRİKLİ BIÇAK MODELLERİ 2021

AMAZON: 2.934.09 TL

N11: 1.250,00 TL

N11: 1.548,00 TL

HEPSİBURADA: 7.200,00 TL

Kurban etlerinin kesimi sırasında elektrikli bıçaklar yerine keskin bıçak kullanmak istiyor olabilirsiniz. Ancak kullanacağınız bıçağın da iyi bir markaya sahip olması ve iyi bilenmiş olması gerekir. Peki kurban bıçakları nasıl bilenir?

KURBAN BIÇAKLARI NASIL BİLENİR?

Bıçağınızı bilemeye başladığınız zaman dikkate almanız gereken şeyler vardır. Bunlardan ilki, bıçağınızın bilenmeye uygun bir çeliğe sahip olup olmadığıdır. İkinci önemli nokta ise ağız kısmının da, bilenmeye uygun olup olmadığıdır. 

Bundan emin olmak için bir bilene danışmanız kesinlikle şarttır. Bunlarla birlikte, bıçağınızın yıllardır bilenip bilenmediği noktasına da yakından bakmanız gerekir. Bıçak bilemesi çoğunlukla taşlama ile yapılır. Eğer bu yöntem ile yapılıyorsa, bıçağı mutlaka bolca soğutma suyuna tutup bilmelisiniz. Aşırı ısınmadan kaçının. Bu, bıçağın yapısını değiştirir.

KURBAN BIÇAKLARI FİYATLARI 2021

Bir bıçak satın alırken önem vermeniz gereken ilk şey, kavranış biçimi olmalıdır. Eğer elinize kolayca alabiliyor ve tutuş sağlayabiliyorsanız, bu sizin için doğru olan bir bıçak şeklidir. Bir bıçağın kaliteli olup olmadığını da test etmeniz gerekir. Bunu anlamanızın en kolay yolu, çelik yapısıdır.  Çelik yapısı, bıçakların kalitesini belirler.

GİTTİGİDİYOR: 44,90 TL

Bir bıçak satın alırken son olarak kesim noktasına bakmanız gerekir. Ucu sivri ya da kalın olmayan bıçaklar, dayanıklı ve kaliteli modellerden olmayacaktır. Bu nedenle bıçağın ağır yapıda olanını satın almanız doğru olan olacaktır. 

GİTTİGİDİYOR: 389,00 TL

TRENDYOL: 288,00 TL

HEPSİBURADA: 216,00 TL

ETİKETLER: , , , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.