Kurum Osman Sultan Mesut kimdir? Şener Harp canlandırıyor! Şener Harp kaç yaşlarında?

22.12.2021
Kurum Osman Sultan Mesut kimdir? Şener Harp canlandırıyor! Şener Harp kaç yaşlarında?


Kuruluş Osman Sultan Mesut kimdir? Şener Savaş canlandırıyor! Şener Savaş kaç yaşında?

Sultan Mesut’u canlandıran Şener Harp kimdir, kaç yaşlarında ve nereli? soruları gündem oldu. Tarihte Sultan 2. Mesut olarak malum karaktere Şener Harp yaşam veriyor. 

Şener Harp toplumsal medya hesabından yapmış olduğu açıklamada, ”Bu akşam saat 20:00’de #kuruluşosman dizisinde Sultan Mesut ile gene tekrardan birlikteyiz.” ifadelerini kullandı. 

Kurum Osman Sultan Mesut kimdir, tarihte var mı?

Sultan Mesut, 2. Gıyaseddin Mesud olarak biliniyor. II. Gıyaseddin Mesud, (Gıyaseddin Mesud bin Keykavus, ö. 1308) Anadolu Selçuklu Sultanı ve II. İzzeddin Keykavus’un erkek evladıdır.
Anadolu Selçuklu Devleti’nin Moğolların egemenliği altında yargı sürdüğü bu zamanda dört kere tahta çıkmış, her seferinde kardeşinin oğlu olan III. Alaeddin Keykubad’la yer değiştirmiştir.
II. Gıyaseddin Mesud 1308’de Samsun’da öldüğünde Anadolu Selçuklu Devleti tamamen yıkıldı.

Şener Harp kimdir?

Şener Harp, Kurum Osman dizisindeki Mesut karakterine yaşam verdiğini toplumsal medyadan duyurdu. Şener Harp, Şener Harp birçok film ve dizide oynamış Türk oyuncudur. Eğitim yaşamını İstanbul’da tamamlanayan Şener Harp ilk kere “Aden Mahallesi” dizisinde rol almıştır. Sonrasında 2010 senesinde “Geniş Aile” dizisinde rol alan Şener Harp akabinde birçok dizi ve filmimizde rol almıştır. Son olarak Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde ‘Rafet’ karakterini canlandıran Şener Harp şimdilerde ise Kurum Osman dizisinde “Sultan Mesut” karakterini canlandırmaktadır.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.