Header Reklam

Google Sponsor

Kurumsal Yönetim İçin Google My Business

10.05.2020
Kurumsal Yönetim İçin Google My Business

Ticaret ile uğraşan ve dijital ortama giren işletmelerin mutlaka kullanması gerektiği Google My Business nedir? İşletmeler ne amaçla ve nasıl Google My Business’i kullanmalıdır? İşte kurumsallaşma yolunda önemli bir adım için tüm cevaplar bu yazımızda.

Google My Business diğer bir adı ile ‘’Benim İşletmem’’ uygulaması ile birlikte işletmenizi Google’da var olan her yere dahil etmeniz mümkün. Örneğin, işletmenizin Google aranmalarında daha çok çıkmasını sağlayabilir, Google haritalarına ekleyebilir ve işletme hesabınızı kolayca yönetebilirsiniz. Google My Business tamamen ücretsiz olan bir yönetim aracıdır.

Google My Business Kullanmanın Faydaları

Google My Business yardım kısmından ilk olarak tüm ayrıntıları öğrenmenizde fayda var. Bilinçli bir kullanım için yönergeleri okumanızda fayda var. Dilerseniz, şirketiniz için kolay bir yönetim aracı olacak Google My Business kullanımı konusuna göz atalım;

Tanıtma Fırsatı Sunar

Bir müşteri işletmenizi incelerken ürün ve hizmetleriniz hakkında genel bir taslak sahibi olacaktır. Genel bir taslak ile birlikte işletmenizi daha ayrıntılı olarak tanıma fırsatı bulacak müşterilere güven vererek sizi tercih etmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca, verdiğiniz hizmetler alakalı yayınlayacağınız bilgiler ile de ihtiyaca yönelik site ihtiyacını da karşılamış olursunuz.

Profesyonel Görünür

Google My Business doğrulaması yaptığınız taktirde işletmeniz, diğer işletme profillerine göre daha ön kısımda olur. Böylelikle daha profesyonel bir görünüm sağlar.

Erişim Kolaylığı Sunar

Google My Business’de harita, telefon, adres gibi bilgiler olacağı için müşteriler size, kolay bir şekilde ulaşabilir. Böylelikle müşterilerin size erişimi de kolaylaşır.

Daha Fazla Trafik Elde Edebilirsiniz

İşletme fotoğraflarınızı Google My Business’e eklediğinizde veya yol tarifi eklediğinizde diğer işletmelere göre ön planda olmanız %25 oranda artacaktır. Çünkü, işletmenizin her yerde görünmesi ile birlikte daha fazla trafik almanız mümkün hale gelecektir.YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.


Google Sponsor