Lewis Hamilton’ın mücevherleri ile başı dertte!

07.05.2022
Lewis Hamilton’ın mücevherleri ile başı dertte!


Formula 1 pilotlarının yarışlarda mücevher takmasına yönelik yasak uzun zamandan beri bulunuyor. FIA Yarış Direktörü Niels Wittich de Avustralya GP öncesinde pilotlara araç sürerken mücevher takmanın yasak bulunduğunu gene hatırlatmıştı.

Ihtimaller içinde bir yangına karşı kıyafetlerin altındaki metal aksesuarların çekince yarattığını belirten Yarış Direktörü ek olarak iç çamaşırı mevzusunda pilotları uyardı. FIA, bu haftasonu itibariyle ise mücevher ve iç çamaşırı kontrollerini içeren güncellenmiş araştırma politikasını duyurdu. Gösterilen bu belgeye ise tepki gecikmedi.

Formula 1 yıldızı Lewis Hamilton ismini değiştiriyor!


Formula 1 yıldızı Lewis Hamilton adını değiştiriyor!

Lewis Hamilton, bu hafta sonu düzenlenecek Bahreyn Grand Prix’si öncesi isim değişikliği sonucu aldığını deklare etti. İşte ayrıntılar…

Hamilton basın toplantısında 8 yüzük ve 4 kolye taktı!

Son vakalar ve gelişmeler üzerine 7 kez Dünya Şampiyonu Hamilton, dün akşam meydana getirilen toplantıya 3 saat, 8 yüzük, 4 kolye ve 2 küpe takarak katıldı. Yetkililerin bu şekilde bir şeye takılmasının gereksiz bulunduğunu belirten Hamilton, geri adım atacak benzer halde görünmüyor.

Taktığı mücevher ile tepkisini ortaya koyan Hamilton, hem de sözleriyle de FIA’yı hedef aldı:

“Bugün daha fazlaca mücevher takamadım! Bir spor olarak attığımız adımları ve odaklanmamız gereksinim duyulan daha önemli mevzuları düşündüğümüzde neredeyse geriye doğru bir adım atmışız benzer halde hissediyorum.

Spor olarak hakkaten büyük adımlar attığımızı düşünüyorum. Bu oldukca küçük bir şey. 16 senedir sporun içindeyim ve 16 senedir takı takıyorum. Otomobilde bir tek küpelerim ve çıkaramadığım burun piercing’im var.

Bu münakaşaya girmemiz oldukça gereksiz. Bu yüzden Muhammed (FIA başkanı Ben Sulayem) ile kontakt kurmaya ve çalışmaya çalışacağım. Sporun, Muhammed’in ve F1 ile ortaklaşa çalışmak için buradayım.

Vücüdunda görünmeyen yerlerde mücevherlerin olup olmadığı tartışmalarına da açıklık getiren 7 kez şampiyon pilot şu ifadeleri kullandı:

Nerede bulunduğunu hakkaten açıklayamam fakat platin, bu yüzden manyetik değil. Geçmişte hiçbir zaman bir güvenlik problemi oluşturmadı. 16 yılda oldukca fazla MR taramasına girdim ve platini çıkarmak zorunda kalmadım.

Mercedes-AMG Petronas pilotu, ihtimaller içinde bir yasak mevzusunda ise endişeli olmadığını belirtti. Takımının yedek bir pilotu bulunduğunu söyleyen Hamilton, kendisinin bu sırada Miami’de keyifli vakit geçirebileceğini ima etti. Ek olarak FIA üstündeki sorumluluğu almak adına bir fergatnameye imza atabileceğini de ekledi.

Gelişmeler üzerine FIA, kolayca çıkaralamayacak mücevherler için Hamilton’a iki yarışlık muafiyet tanıdı. Buna bakılırsa Lewis Hamilton, 2 yarış daha mücevherleri ile yarışabilecek. Hamilton’un muafiyeti Monaco GP’nde son buluyor.

Peki siz bu mücevher tartışmaları hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında ya da SDN Forum‘da bizimle paylaşabilirsiniz.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.