LG Display, saydam OLED ekranlarını CES 2022’den ilkin gösterdi – Teknoloji Pusulası

27.12.2021
LG Display, saydam OLED ekranlarını CES 2022’den ilkin gösterdi – Teknoloji Pusulası


Dünyanın en büyük ince transistörlü likit kristal görüntü panelleri, özetlemek gerekirse ekran üreticilerinden kabul edilen LG Display, değişik konseptler ve teknolojiler ile sektöre yenilik katmayı başarıyor. Kısa sürede CES 2022 etkinliğinde gövde gösterisi meydana getirecek olan şirket, yeni saydam OLED ekranlarını bu fuarda görücüye çıkaracak. İşte LG Display’ın yeni ürünleri.

Çeşitli inovatif ürünleri bu etkinlikte sergileyecek olan LG Display, gelecekten gelen dört değişik konsept hazırladı. “OLED Raf“, “Alışveriş Yönetim Vitrini”, “Show Window” ve “Akıllı Pencere” olarak isimlendirilen bu ürünler, fuar öncesinde de kamuoyunun beğenisine sunuldu.

LG’nin CES 2022’de göstereceği ürünlerinden bazıları ortaya çıktı


LG’nin CES 2022’de göstereceği ürünlerinden bazıları ortaya çıktı

LD Display’ın Tüketici Elektroniği Fuarı CES 2022’de sergileyeceği konsept ürünlerin bazıları ortaya çıktı. İşte detaylar…

OLED Raf

Fuarda bizleri karşılayacak ilk aygıt OLED Raf. Kulağa değişik gelen isminin yanı sıra işleviyle de merak uyandıran OLED Raf, iki ekranın birleşmesi ile ortaya çıkıyor. İki tane 55 inç büyüklüğünde yüzde 40 saydam ekranın birleştiği bu aygıt, film ve sunumlara için öne çıkıyor. Bir rafın üstüne konumlandırılan ekranın üst tarafında bir şeyler izlerken, alt tarafta da mevzu ile ilgili görselleri yada bilgileri takip edebiliyorsunuz.

Alışveriş Yönetim Vitrini

Günümüzde gerek pandemi, gerekse teknoloji tarafındaki gelişmeler sonrası karşı karşıya alışverişler büyük seviyede azaldı. İnsanlar çevrimiçi olarak telefon ve bilgisayarlarından gereksinimlerine ulaşabiliyor. Bu durumla ilgili yeni bir ürün tasarlayan LG Display, mağazalarda kullananların dikkatini çekebilecek bir ürün hazırladı. Alışveriş Yönetim Vitrini isminde olan bu aygıt, mağazanın ürünlerini müşterilere animasyonlar ve bilgiler eşliğinde sunmasına olanak sağlıyor Tahta bir stant üstünde duran ve saydam olan ekran oldukça fütürist bir görünüme haiz.

Show Window

Gene Alışveriş Yönetim Vitrini benzer şekilde müşterilerin dikkatini çekebilmek için oluşturulan Show Window, mağazanın içine değil dışarısına konumlandırılıyor. Dört saydam ekrandan oluşan bu aygıt sokaktan geçen insanları ürünler ile ilgili bilgilendirirken dikkatleri de üstünde çekiyor.

Akıllı Pencere

Herhangi bir görüntüsü bulunmayan Akıllı Pencere, şirket tarafınca edinilen bilgilere gore ofis ortamları için üretilmiş vaziyette. LG Display’in CES 2022’de sergileyeceği ürünler arasına bulunan aygıt, ofis içinde sunum yapmak ve görüntülü görüşme sağlayabilmek için ortaya çıkartılmış. Gene saydam olan bu ürünü Ocak ayı içinde göreceğiz.

Peki siz saydam ekranlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce saydam ekranlar klasik ekranlardan daha mı kullanışlı? Yorumlarda belirtebilirsiniz…


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir