Limon ile aspirini karıştırın, bakın nelere iyi geliyor! İşte olağanüstü yararları

07.04.2022
Limon ile aspirini karıştırın, bakın nelere iyi geliyor! İşte olağanüstü yararlarıAğrıları dindirmek için kullanılan aspirin ile C vitamini bakımından varlıklı olan limon bir araya ulaştığında cilt için mükemmel bir karışım ortaya çıkıyor. İşte limon ile aspirin karışımının yararları.


Limon ile aspirini karıştırın, bakın nelere iyi geliyor! İşte mucizevi faydaları

Temiz, parlak ve canlı bir cilde haiz olmayı kim istemez ki… Birçoğumuz, pürüzsüz bir cilde kavuşmanın hayalini kuruyor ve bunun için yüksek miktarlarda para harcıyoruz.

Sadece çoğu zaman istediğimiz benzer biçimde bir sonuca ulaşamıyor, üstelik daha fena problemlerle karşılaşabiliyoruz.

Bazı kişiler ise sivilce, akne ve siyah nokta benzer biçimde cilt problemlerinden kurtulmak için son deva olarak birbirinden ağır ilaçlara başvuruyor.

Peki size tüm bu sorunların üstesinden gelebilen oldukça etkili ve naturel bir güzellik sırrının bulunduğunu söylesek? Bunun için ihtiyacınız olan şeyler ise bir tek aspirin ve limon.

Cilt bakımı mevzusundaki tesiri kanıtlanan aspirin, olağanüstü etkilere haiz olan limon ile birleştiğinde cilt için mükemmel bir karışım ortaya çıkıyor.

Aspirin, cilde peeling meydana getiren bazı bileşikler içerirken, içinde bol miktarda C vitamini bulunan limon, güneş hasarını en aza indirgiyor.

Doğal olarak bu karışımı denemeden ilkin kesinlikle bir uzmana danışmanız ya da bir alerji testi yapmanız icap ettiğini belirtelim. Aksi takdirde negatif neticelerle karşılaşmanız mümkün.

İşte sizler için en güzel cilt yenileyici ve onarıcı aspirin limon karışımının yararları ve tarifini derledik.

Aspirin limon karışımının yararları

Eski dönemlerde bazı ağaçların kabuklarından çıkarılan tozlar, ağrıları hafifletmek amacıyla kullanılıyordu. Bu tozun ihtiva ettiği etken madde ile aspirinin içinde bulunan etken maddenin aynı olduğu biliniyor.

Salisilik asit denilen bu madde, ciltteki fazla yağı gideriyor ve ölü hücrelerin atılmasını sağlayarak cildi yeniliyor. Ek olarak ciltteki kızarıklığı gideriyor, bazı cilt hastalıklarının emarelerini hafifletiyor ve cildi bakterilerden temizliyor.

Anti-enflamatuar özelliğiyle ciltte şişkinliği azaltmaya ve cildi iyileştirmeye destek oluyor, sivilce ve lekelerin tedavisinde de kullanılabiliyor.

Antibakteriyel özelliğe haiz olan limon suyunda da cilde iyi geldiği malum ve cilt lekelerini yok eden bir etken madde bulunuyor.

Bu anlamda aspirin ve limon ikilisi ile yapılacak maske; cildinizde oluşan sivilce, akne, siyah nokta ve kir benzer biçimde problemlere iyi geliyor. Ek olarak bu karışım, kırışıklıklarınızı azaltarak genç bir görünüm kazanmanızı da sağlıyor.

Limon ile aspirini karıştırın, bakın nelere iyi geliyor! İşte mucizevi faydaları #1

Aspirin limon maskesi tarifi

Malzemeler:

 • 6 tane aspirin
 • 1 tane limon
 • Bal
 • Zeytinyağı (Kuru ciltli olanlar için)
 • Karbonat

Yapılışı:

 • Aspirinleri havanda dövdükten sonrasında bir porselen kase içine alın.
 • Üstüne 2 yiyecek kaşığı limon suyu ilave edin.
 • Aspirin ve limon etkileşime girip yoğun bir kıvam aldığında bu karışıma 2 çay kaşığı bal ilave edin.
 • Peşinden kuru bir cilde sahipseniz 2 çay kaşığı zeytinyağı ekleyip karıştırın.
 • Kazandığınız karışımı yüzünüzün tamamına yada yalnızca sivilceli bölgeye uygulayın.
 • Maskeyi cildinizde 15-20 dakika tutun.
 • Sonrasında karbonatlı ve nemli bir bez ile maskeyi cildinizden arındırın. Bu maskeyi ihtiyacınıza nazaran haftada 3 kez uygulayabilirsiniz.
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.