Limonu kabuğuyla beraber yemenin mucizesi…

29.01.2022
Limonu kabuğuyla beraber yemenin mucizesi…Her derde ilaç olan ve içinde C vitamini barındıran limon, kabuğuyla bile şifa veriyor. Limonu kabuğu ile yiyenler, vücutta biriken bakterilerden kurtuluyor ve diş sararmalarının önüne geçiyor.


Limonu kabuğuyla birlikte yemenin mucizesi...

Kış aylarında bedenimize bolca vitamin almalı ve bağışıklık sitemimizi güçlendirecek gıdaları tercih etmeliyiz.

Bu besinler içinde olan limonun binbir derde faydası varken, bilhassa kuruyan ve soyulan ciltler için bulunmaz bir nimet.

Bir tek sıhhat ya da cilt için değil limon hem de nazara ve fena enerjiye karşı sirke ile birleşerek, olağanüstü sonuçlar ortaya çıkarıyor.

Bu yüzden sofralarınızdan noksan etmediğiniz limonu, hayatınızın her alanına tesir etmesi için daha fazlaca kullanmanız gerekiyor.

Bağışıklık sistemini güçlendiren limon ve limon suyu, ödem atmaya destek oluyor. Bununla birlikte limon suyu içmek tüm vücudu alkalileştiriyor ve vücudun pH seviyesini dengeliyor.

Tüm bunlarla kalmayan limon, kabuğundaki faydalarla öne çıkarıldı. Limon kabuğu gene birçok derde ilaç oluyor diyebiliriz.

Peki, limonun kabuğunu yersek ne olur? Limon kabuğu neye iyi gelir? İşte yanıtı…

LİMONUN KABUĞUNU YERSEK NE OLUR?

Binbir faydası olan limon kabuğunun bilhassa ağız ve diş sağlığına katkısı olduğu meydana getirilen araştırmalar sonucunda ortaya çıktı.

Limon kabuğu diş içinde kalan gıda atıklarını temizler ve dişlerin daha parlak gözükmesini sağlar. Diş yüzeyinde enfeksiyon birikmesini önler. Bununla birlikte da diş sararmasının önüne geçerek, diş hastalıklarını engeller.

Tükürük bezlerindeki bakterileri azaltarak ağız kokusunu önleyen limon kabuğu; ihtiva ettiği asit boğazda balgam tesiri ile virüs ve bakteriyi atar.

Limonu kabuğuyla birlikte yemenin mucizesi... #1

Limon kabuğu kan damarlarını genişleterek rahatlatır ve iltihaba karşı savaşır. Bu sayede diz ve eklem ağrılarını yok eder.

Limon kabuğunda mevcut olan rejim lifi, bağırsak fonksiyonlarını ve bağırsak sağlığını korur. Ciltte oluşan lekeleri tümüyle yok eder.

Limon kabuğu, içindeki limonen ve salvestrol Q10 yardımıyla kanserli hücrelerle savaşmaya yardım eder.  Avustralya’da limon kabuğu ile ilgili meydana getirilen bir emek verme ağız, boğaz ve mide kanserini riskini 40-50 oranında azalttığını ortaya koydu.

Limon bağışıklık sistemini güçlendirerek bilhassa kronik hastalıkları önler. Bununla birlikte hesperidin bileşiği yardımıyla sinir sistemini yeniler.

Limonu kabuğuyla birlikte yemenin mucizesi... #2

ILIK LİMON SUYUNUN FAYDALARI

Bir bardak ılık suyun içerinde limon sıkıp kahvaltıdan ilkin tüketirseniz, gün boyu tükettiğiniz besinlerdeki zararı olan hücre ya da bakterileri idrar yada dışkı yolu ile atabilirsiniz.

C vitamini açısından fazlaca varlıklı olan limon, hem de bağışıklık ve sindirim sistemlerinin tertipli çalışmasına, vücudun kanserle savaşmasına ve yaraların acele iyileşmesine de destek verir.

Birçok fena hastalıkla savaşım eder. Ek olarak vücutta birikin yağları kısa süre içinde atmanıza destek olan limon suyu, ödem oluşumunu engeller. Kaygı ve unutkanlığı azaltma tesiri vardır.

Bununla birlikte fazlaca stres altında olduğunuzda C vitamini tüketmek vücudu rahatlatır. Cildin deformasyona uğramış olmasını önleyerek kırışıklığı ve yaşlanmayı engeller. Ilık limonlu su içmek, soğuk algınlığı ve gripten doğabilecek boğaz ağrılarına ve farenjite iyi gelir.

Yatmadan ilkin bir bardak limon suyuyla ağzınızı ne olursa olsun gargara yapın. Bu sayede ağız kokusunun önüne geçmiş olmuş olursunuz.

Limonu kabuğuyla birlikte yemenin mucizesi... #3

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.