Limonu topuklarınıza sürün bakın neler oluyor! İşte olağanüstü faydası

03.02.2022
Limonu topuklarınıza sürün bakın neler oluyor! İşte olağanüstü faydasıİkiye böldüğünüz limona deniz tuzu döktükten sonrasında topuklarınıza masaj yapmış olursanız neler olur asla duydunuz mu? Bilhassa bu soğuk havalarda oldukça işinize yarayacak bir bilgiye geldik.


Limonu topuklarınıza sürün bakın neler oluyor! İşte mucizevi faydası

Asla ayaklarınızın altına limon sürmeyi denediniz mi? Eğer denemediyseniz, bu haberimizi okuduktan sonrasında bir talih vermek isteyeceğinizden eminiz.

Temizlikten tutun da yiyeceklere kadar oldukça değişik amaçlarla kullanılan limonun bazı sıhhat problemlerine de iyi gelidği malum bir gerçek.

Bir çok vakit organik bir ilaç olarak tüketilen limon, en mühim gıdalardan biri olarak kabul ediliyor.

C vitamini deposu olan limonun en büyük faydası ise grip esnasında topuk ve ayak altına sürülerek kullanıldığında ortaya çıkıyor.

Peki ayak altına limon sürmenin yararları nedir? İşte sizler için topuklara limon sürmenin faydalarını derledik.

AYAK ALTINA LİMON SÜRMENİN FAYDALARI

Kuvvetli bir bağışıklık sistemi, kişilerin çeşitli hastalıklara yakalanmasına engel olur. Peki bağışıklık sisteminizi ayağınıza limon sürerek güçlendireceğinizi biliyor muydunuz?

Topuk ve ayakların emiş gücü yüksek olduğundan ayak ve topuklarımıza sürdüğümüz maddeler süratli bir halde bedenimize yayılır.

Limonu ayak altına sürmek, gribal enfeksiyon, soğuk algınlığı ve öksürük başta olmak suretiyle birçok sıhhat problemine iyi gelir.

Uygulanışı:

Ortadan ikiye böldüğünüz limonun üstüne bir miktar kaya tuzu yada deniz tuzu dökün. Hemen sonra tuzlanmış limonu, topuk kısmından başlayarak ayağınızın her yerine dairesel hareketlerle sürün.

Bu yöntemi, masaj şeklinde ortalama 10 dakika uygularsanız grip enfeksiyonunu hızlıca atmış olacaksınız.

LİMON GRİBE İYİ GELİR Mİ?

Bol miktarda C vitamini içeren limon, bilhassa kış hastalıkları karşısında bünyeyi ve bağışıklık sistemini güçlendirmek için tüketilmesi ideal bir ağaç meyvesidir. Akciğerleri ve boğazları yumuşatma etkisine haiz olan limon, öksürüğe de iyi gelir.

Gribe karşı da oldukça etkili olan limonun, hem grip olmadan ilkin hem de grip olduktan sonrasında ne olursa olsun tüketilmesi önerilir. Eğer gripseniz limonu, sıcak su ve bal ile yada bitkisel çaylar ile beraber tüketebilirseniz.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.