LinkedIn de Clubhouse akımına katılıyor!

10.01.2022
LinkedIn de Clubhouse akımına katılıyor!


Clubhouse’ın getirmiş olduğu sesli toplumsal medya her ne kadar popülaritesini hızlıca yitirmiş olsa da siyasal tartışmalar ya da iş yaşamı için Clubhouse’ın hala iyi bir yer bulunduğunu söyleyebiliriz. Şaşırtmadı ki Clubhouse popüler olmaya başladığından beri Feysbuk, Twitter ve hatta Reddit bu fikri kopyaladı. Şimdi ise sırada LinkedIn var, platformun amacı ise iş hayatına dair tartışmaları […]

Clubhouse’ın getirmiş olduğu sesli toplumsal medya her ne kadar popülaritesini hızlıca yitirmiş olsa da siyasal tartışmalar ya da iş yaşamı için Clubhouse’ın hala iyi bir yer bulunduğunu söyleyebiliriz. Şaşırtmadı ki Clubhouse popüler olmaya başladığından beri Feysbuk, Twitter ve hatta Reddit bu fikri kopyaladı. Şimdi ise sırada LinkedIn var, platformun amacı ise iş hayatına dair tartışmaları yürütmek.

Clubhouse, uygulama zorunluluğunu kaldırdı


Clubhouse, uygulama zorunluluğunu kaldırdı

Pandemi başlangıcında favori haline gelen toplumsal medya uygulaması Clubhouse artık söyleşi odalarına tarayıcı ile katılmaya izin veriyor.

LinkedIn uygulamasına Clubhouse özelliği şubatta geliyor

Yalnız davet ile erişilebilen sanal etkinliklere pandemi ile daha oldukça gerekseme duyuldu. Clubhouse popüler olmadan ilkin aslına bakarsan bir katılımcının ve dinleyicilerin olduğu konferansları sıkça etrafta görüyorduk. Clubhouse’ın popüler oluşu yalnız bu fikir üzerine bir toplumsal medya uygulamasının yaratılabileceği motivasyonunu diğeri uygulamalara elde etmiş oldu. İş dünyasının eğer eğer olmazsa olmazı LinkedIn’in de benzer bir özelliği getirmesini bekliyorduk, bu nihayet gerçekleşiyor.

Özelliğin geleceği net tarih açıklanmasa da gelecek ay yer verildi. Şu demek oluyor ki şubat ayında LinkedIn’in Clubhouse benzeri bir bilhassa buluşacağını söyleyebiliriz. Twitter Spaces’taki şeklinde moderatörlerin de olduğu bir ortam görmeyi bekliyoruz. Clubhouse ya da rakiplerine nazaran büyük farklara haiz olmalarını beklemesek de LinkedIn’de iyi bir senkronizasyon sağlanırsa ilgimizi çeken konuşmaları keşfetmemiz kolaylaşır.

Şu ana kadar Clubhouse’ı kendi uygulamasına uyarlayan platform sayısı epey fazla. Geçtiğimiz aylarda Spotify bile buna dahil olmuştu. Bu korkulu görünen kısmi fikir hırsızlığına rağmen Clubhouse’ın iyi mi günler geçireceğini merak ediyoruz. Popülaritesi epey süratli sönmüş olsa da hala iş dünyasının mensupları kullanıyor.

Kaynak: shiftdelete.net


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.