M2 Çipli MacBook Pro’nun çıkış zamanı sızdırıldı!

08.02.2022
M2 Çipli MacBook Pro’nun çıkış zamanı sızdırıldı!


Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinin başlangıcında gelen Apple, MacBook ile dizüstü bilgisayar dünyasında adından söz ettiriyor. 2022 senesinde tanıtılanacağı daha evvelde de malum Apple Silicon M2 işlemcili MacBook Pro ile ilgili sızıntı bilgiler gelmeye başladı. Şimdi de bir rapora bakılırsa ürünün piyasaya çıkış zamanı de belli oldu.

Apple ünlü müzik girişimini satın aldı


Apple meşhur müzik girişimini satın aldı

Apple, yapay zekadan faydalanarak kullanıcı etkileşimine bakılırsa müzik üretebilen AI Music girişimini bünyesine kattı.

Yeni Nesil MacBook Pro, Mart ayında piyasaya sürülecek

Apple, artık geleneksel hale gelmiş büyük tanıtım etkinliklerinden birini gelecek haftalarda yapmayı planlıyor. Daha ilkin elde edilmiş bilgiler ışığında bu etkinlikte iPhone SE ve iPad ürünleri tanıtılacaktı. Bugün, M2 Çipli MacBook Pro ile ilgili de bir iddia ortaya atıldı. Gösterilen bir tedarik zinciri raporuna bakılırsa Apple, yeni nesil dizüstü bilgisayarını Mart ayının başlarındaki bu etkinlikle piyasaya sürecek.

Raporda cihazın boyutlarıyla ilgili bir ayrıntıya yer verilmemiş. Bir tek geçtiğimiz günlerde Bloomberg gazetecisi Mark Gurman, cihazın boyutlarıyla ilgili bir iddia ortaya atmıştı. Gurman’a bakılırsa M2 işlemcili MacBook Pro, 13 inç boyutunda gelecek. Ek olarak MacBook Pro’da ProMotion teknolojisinin olamayacağını iddia etti.

Geçtiğimiz günlerde MacBook Pro’nun olduğu savunulan bir patent görüntüsü yayınlandı. Eğer patent doğruysa Apple yeni cihazını daha da taşına bilir hale getirmek istiyor. Bu doğrultuda şirket, cihazın boyutlarını bir miktar küçültmeye yoluna gidecek. Sızdırılan tasarımda dikkat çeken bir diğeri farklılık ise hoparlör yeri.

Piyasada bulunan modellerde hoparlör, klavyenin kenarlarında yer ediniyor. Görünüşe bakılırsa şirket bu tasarımdan rahatsız ve hoparlörü başka bir yere taşıyacak. Apple daha ilkin “Elektronik Aygıt için Hoparlör Montajı” adlı bir patent için müracaat yapmıştı. Şirket, yeni patenti ile şık tasarım ve etkili ses amacı güdecek. Bir tek en başta da belirttiğimiz benzer halde şu anda hepsi sızıntı bilgiler düzeyinde.

Apple’ın ürünleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşınız.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.