Maaşlara ek zam sonucu umut ediliyor

20.01.2022
Maaşlara ek zam sonucu umut ediliyorMecliste bugün, Kur Korumalı TL mevduat hesabı düzenlemesi de dahil toplam 18 mühim madde görüşürken, işgören ve emeklilere verilecek ek zammın ise resmiyet kazanması umut ediliyor.


Maaşlara ek zam kararı bekleniyor

TBMM Genel Kurulu’nda, Bireysel Emeklilik Tutum ve Yatırım Sistemi Kanunu ile Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı KHK’da Değişim Meydana getiren Kanun Teklifi’nin görüşmeleri devam ediyor.

15 OCAK MAAŞLARINA YANSIMAYAN ÖDEMELER GECİKMELİ DE OLSA HESAPLARA YATIRILACAK

Daha ilkin bir araya gelinmiş ve kafi sayı bulunmadığı için karar çıkıp Resmi Gazete’de yayınlanamamıştı. Ek zamlar ve 2 bin 500 liradan azca verilen maaş farkları, 15 Ocak’ta verilen maaşlara yansıyamadı.

Bugün kararın resmiyete ulaşması umut ediliyor. Fark ödemelerinin de bir sonraki maaşı beklemeden yapılacağı konuşulan mevzular içinde içeriyor.

Maaşlara ek zam kararı bekleniyor #1

MEMUR VE EMEKLİLERE 2,5 PUANLIK EK ZAM GELİYOR

TBMM Genel Kurulu’nda karar bağlanacak düzenlemedeki en mühim başlık, işgören ve emeklilere 2,5 puanlık ek zam. Ek zamla beraber memurlar ve emeklileri ocak ayında yüzde 30,95 zam almış olacak.

EN DÜŞÜK SGK VE BAĞ-KUR EMEKLİ MAAŞI 2 BİN 500 LİRA OLACAK

Ek olarak en düşük SGK ve Bağ-Kur emekli aylığı da 2 bin 500 liraya çıkartılacak.

Maaşlara ek zam kararı bekleniyor #2

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.