Mac ve Linux oyuncuları için kötü sürpriz! Humble Trove

17.01.2022
Mac ve Linux oyuncuları için kötü sürpriz! Humble Trove


Humble Bundle, 1 Şubat itibariyle abonelik sistemlerinde değişikliğe gidiyor. Buna nazaran platform daha kolay bir abonelik sistemi sunma hazırlığında. Yalnız Humble Bundle bu değişimle macOS ve Linux oyuncuları için kötü bir sürpriz yapmış oldu.

God of War yapımcısından PC oyuncularına bir müjdeli haber daha!


God of War yapımcısından PC oyuncularına bir müjdeli haber daha!

God of War yapımcı ekibinden Matt DeWald ve Cory Barlog, yaptıkları bir röportajda PC oyuncuları için bir ekip güzel haberi daha paylaştı.

Humble Trove için Mac ve Linux desteği son buluyor

Mac ve Linux sahibi kullanıcılara mail atan Humble Bundle, oyunculara kötü haberi verdi. Buna nazaran platform 1 Şubat itibariyle Humble Trove kataloğunda yer edinen Linux ve Mac oyunlarına erişimi kaldıracak. Mevcut Humble Trove oyunlarının Mac ve Linux versiyonlarını korumak isteyen kullananların 1 Şubat‘tan ilkin oyunları indirmesi gerekiyor.

Humble Bundle, bilhassa indirimli oyun fırsatları, abonelikle oyun satın alma şeklinde seçenekleri ile oyuncular için önemli platformlar içinde. Humble Trove ise 75’ten fazla DRM doğrusu kopyalama önleyici sisteme haiz olmayan ve Humble Orginals oyunlarının yer almış olduğu bir katalog. Bu kataloga erişim sağlamak için ise Humble Choice aboneliğine üye olmanız gerekiyor.

humble trove, mac oyuncuları, linux oyuncuları, humble bundle, humble choice
Humble Choice abonelik sistemi artık tek fiyat olacak

Şu an için Humble Trove, Windows için ise desteğe devam ediyor. Yalnız tahminler Humble Bundle’ın bu hizmeti tamamen sonlandıracağı yönünde. Bu anlamda Humble Bundle, 1 Şubat itibariyle Humble Choice abonelik sistemini de sadeleştirecek.

Humble Bundle blogunda yayınladığı açıklamada, Choice aboneliğinin artık tek paketten oluşacağını deklare etti. Buna nazaran Humble Choice aboneliği 11,99 dolar fiyata haiz olacak. Aslolan değişiklik ise daha ilkin abonelik türüne nazaran sunulan oyunlardan bir kısmını seçme hakkınız vardı. Artık Humble Choice aboneliği ile platformunun abonelere sunmuş olduğu tüm oyunlara erişim hakkınız olacak.

Abonelik sisteminde yaşanmış olan bu değişimle birlikte Humble Trove hizmetinin de ortadan kalkma ihtimali var. Zira bu hizmette daha seçkin oyunlara ulaşmanın yolu daha yüksek ödemeli bir Choice aboneliğine haiz olmaktı. Şu an için Trove haricinde ise Mac ve Linux oyuncuları için erişim kaldırılma sonucu bulunmuyor.

Humble Bundle, ek olarak Choice abonelerine yeni bir müjde daha verdi. Buna nazaran Şubat ayından itibaren abonelere Humble Games Colection isminde yeni bir hizmet sunulacak. Bu hizmet tıpkı Xbox Game Pass şeklinde aylık olarak yeni oyunlarla genişleyen bir oyun kütüphanesi. Hem de hususi indirim fırsatları da bu koleksiyonda yer alacak. Şubat ayı için Humble Game Colection için seçilen oyunlar ise şu şekilde:

  • Forager
  • Wizard of Legend
  • Dodgeball Academia
  • Unsighted
  • Void Bastards


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.