macOS 12.2 yükleyenler şikayetçi: Batarya problemi ortaya çıkarıldı

31.01.2022
macOS 12.2 yükleyenler şikayetçi: Batarya problemi ortaya çıkarıldı


Geçtiğimiz hafta gösterilen macOS 12.2’de hata düzeltmelerinin haricinde değişimler olmadığı söylense de güncellemeyi yükleyen kullanıcılar bazı problemler yaşıyor. Bazı kullananların paylaşmış olduğu ekran görüntüleri, macOS 12.2’de cihazın bataryasını sömüren bir hata bulunduğunu göstermekte. Apple’dan bu durumla ilgili bir açıklama gelmese de macOS 12.2 yüklü cihazınızda bahsedeceğimiz işlemi yapmış olursanız bataryanızı tükenmiş olarak bulabilirsiniz.

Bu yıl tanıtılması beklenen Apple ürünleri ortaya çıktı!


Bu yıl tanıtılması beklenen Apple ürünleri ortaya çıktı!

Meşhur analist Mark Gurman, bu yıl tanıtılacak Apple ürünleriyle ilgili ilk bilgileri verdi. İşte bu yıl Apple’da yaşanabilecek dönüşümler.

macOS 12.2, uyku modunda bataryayı sıfırlıyor

Bir ara güncelleme olan 12.2, boyut olarak da küçük olmakla beraber getirmiş olduğu değişimler belirsiz bir güncellemeydi. Güncellemeyi yükleyen bazı Mac kullanıcılarının paylaşmış olduğu ekran görüntülerinde, aygıt uyku moduna girdikten sonrasında bataryanın hızla tükendiği görülüyor. Düzgüsel bir kullanıcının cihazını günde birkaç kez uyku moduna alabildiğini düşünürsek bu durum işlerinize 1-0 geriden başlamanıza bile niçin olabilir.

macos monterey

Bu problemi bildiren kullananların bazıları şu şekilde:

Bazı tweetlere Apple’dan cevap gelmiş olsa da gelen cevaplar problemi çözer özellikte değil. Görünüşe bakılırsa Apple şu an için bu can can sıkan hatanın bilincinde değil. Yayınlanacak yeni bir yamayla bu probleminin çözüleceğini umabiliriz. Eğer güncellemeyi cihazınıza yüklemediyseniz şimdilik macOS 12.1’de kalmanızda yarar var. Eğer güncellemeyi yüklediyseniz, cihazınızı uyku moduna almamak iyi bir geçici çözüm olabilir.

Bazı kullanıcılar, cihazda Bluetooth kapalı olduğunda ve tüm aksesuarların bağlantısı kesildiğinde probleminin çözüldüğünü de belirtmiş. Eğer güncellemeyi yükleyenlerden biriyseniz bunu deneyebilirsiniz, yalnız kalıcı bir çözüm olmadığı kati.

macOS 12.3 yolda

macOS 12.2’de bu sorun yaşanırken 12.3 sürümünün geliştirilmesi devam ediyor. Güncelleme geçtiğimiz hafta beta olarak kullanıma açıldı ve gelecek hafta da her insana açık hale gelmesi planlanıyor. Bir tek Apple, 12.2 sürümündeki bu problemi çözmeden yeni sürüme bir güncelleme yayınlamayacaktır.

Sizin Mac’inizde bu şekilde bir sorun mevcut mu?


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.