macOS Monterey 12.2 çıktı! Neler değişti?

27.01.2022
macOS Monterey 12.2 çıktı! Neler değişti?


İlk olarak WWDC 2021 etkinliğinde gördüğümüz macOS Monterey, geçtiğimiz aylarda 12.1’e güncellenerek SharePlay hususi durumunu kazanmıştı. Bu sürümün arkasından hata düzeltmelerinin ve daha iyi Safari deneyiminin olacağı 12.2 sürümünü bekler olmuştuk. Nihayet emekler tamamlandı ve geçen haftadan beri beta aşamasında olan ara sürüm, Mac cihazlara yayınlandı. macOS Monterey 12.2 ile gelen yenilikleri özetledik. Apple, meşhur […]

İlk olarak WWDC 2021 etkinliğinde gördüğümüz macOS Monterey, geçtiğimiz aylarda 12.1’e güncellenerek SharePlay hususi durumunu kazanmıştı. Bu sürümün arkasından hata düzeltmelerinin ve daha iyi Safari deneyiminin olacağı 12.2 sürümünü bekler olmuştuk. Nihayet emekler tamamlandı ve geçen haftadan beri beta aşamasında olan ara sürüm, Mac cihazlara yayınlandı. macOS Monterey 12.2 ile gelen yenilikleri özetledik.

Apple, ünlü fitness şirketini satın almak istiyor!


Apple, meşhur fitness şirketini satın almak istiyor!

Apple, ABD’nin meşhur fitness şirketi Platon’u satın almak istiyor. Bu sayede dijital abonelik hizmetlerini genişletebilir. İşte detaylar…

macOS Monterey 12.2 ile neler geldi?

macOS’in yeni sürümü ile ilgili fazla detay mevcut değil. Bunun sebebi, Apple’ın bu sürümle ilgili detaylı bir not yayınlamamasından kaynaklanıyor. Güncelleme ile hem sistem genelinde, hem de Safari’de güvenlik güncellemesinin ve hata düzeltmelerinin yapıldığı bilinmekte. Fakat meydana getirilen değişikliklerin tam olarak bir sıralaması mevcut değil. Bir ara sürümden bahsettiğimiz için performans ya da pil ömrü hakkında münakaşaya gerek yok, güncellemeyi yüklemenizi öneriyoruz.

macos monterey 12.2

Ara sürümler bir çok süre sistemin harmonisine zarar vermez. macOS Monterey 12.2 özelinde konuşmak gerekirse, hata düzeltmeleriyle dolu bir güncellemeden bahsettiğimiz için düşünmeden güncelleme yapabilirsiniz. Yeni sürümü yükleyebilmek için Ayarlar>Yazılım Güncelleştirme yolunu takip etmeniz kafi. Güncellemenin cihazınıza indirilmesinin arkasından yükleme işlemi de kısa süre içinde başlayacaktır.

Eğer yeni güncellemeleri süre kaybetmeden yüklemek isterseniz oluşturulan sayfanın alt kısmındaki ‘Güncellemeleri otomatikman yükle’ seçeneğini tiklemeyi dikkatsizlik etmeyin.

Sizler güncelleme hakkında ne düşünüyorsunuz? Buradaki bağlantıdan forumdaki münakaşaya katılabilirsiniz.

Kaynak: shiftdelete.net


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.