Macron, Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile görüştü

08.02.2022
Macron, Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile görüştüUkrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, Kiev’de Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’la bir araya geldi. İki önder görüşmesinde Ukrayna krizini ele aldı.


Macron, Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile görüştü

Rusya ile Ukrayna krizinin yatışması için devreye giren Türkiye’nin yanı sıra bazı Batılı ülkeler, hem Rusya’yı hem de Ukrayna’yı peş peşe ziyaret ediyor.

Dün Rusya Devlet Başkanı Putin ile görüşen Fransa Devlet Başkanı Emmanuel Macron, bugün de Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile bir araya geldi.

Ukrayna’nın başkenti Kiev’de meydana getirilen görüşmeye ilişkin Ukrayna Devlet Başkanlığı Basın Ofisi’nden izahat yapılmış oldu.

Açıklamada “Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile Ukrayna’ya emek harcama ziyaretinde bulunan Fransa Devlet Başkanı Emmanuel Macron içinde Kiev’de bir görüşme başladı. Mariyinsky Sarayı’nda gerçekleşecek görüşmelerin arkasından liderler, medya temsilcileriyle bir araya gelecek.” denildi.

Macron, Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile görüştü #1

“FRANSA CUMHURBAŞKANI’NIN 24 YIL SONRA ÜLKEMİZE İLK ZİYARETİ”

Ziyarete ilişkin toplumsal medya paylaşımı meydana getiren Zelenskiy, “Emmanuel Macron, Ukrayna’ya hoş geldiniz. Bu, Fransa Cumhurbaşkanı’nın 24 yıl aradan sonrasında ülkemize ilk ziyaretidir. Ukrayna ve Fransa güvenlik alanında iş birliğini derinleştirmek ve ekonomik işbirliğini güçlendirmekle ilgilendikleri için, bunun devletlerimiz için verimli olacağına inanıyorum.” dedi.

Macron, Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile görüştü #2

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.