Mail Marketing Nedir? Nasıl Yapılır?

21.06.2020
Mail Marketing Nedir? Nasıl Yapılır?

Mail marketing dediğimiz ticari strateji, pazarlamanın mail bölümüne taşınması olarak da adlandırılabilir. Burada e-posta ile bilgilendirme mesajları gönderilerek daha çok satış hedeflenir.

Daha çok satış yapmak için e-posta adresi üzerinden reklam gönderimi ve buna bağlı olarak da tıklanmanın artması için mail marketing yapılır. Ancak, mail marketing yapılırken bazen ‘’Spam mail’’ algılaması yüzünden talihsizler yaşanabiliyor. Ancak, başarılı bir şekilde ulaşan mailler ile ürünü tanıtmak ve müşteri kazanmak mümkün. Peki, satışları arttırmak için e-mail marketing nasıl yapılır? İşte, detaylar…

Mailchimp Nedir? Özellikleri Nelerdir?

E-posta pazarlaması ile pazarlama stratejisi yapmak isteyen bireyler, ilk olarak e-postaları nasıl toplu bir şekilde gönderebilirim? Sorusunu kendilerine sormuştur. Bu sorunun cevabı 1000 kişiye kadar e-posta gönderen Mailchimp de saklı. Peki, Mailchimp nedir?

Burada müşterilere özel olarak ürün tanıtımları, güncellemeler, özel teklifler ve güncellemeler e-posta aracılığı ile iletilir. Buradaki esas amaç satışları arttırıp müşterinin zihninde kalıcı bir yere sahip olmaktır.

20 milyon+ kullanıcı bulunan Mailchimp, ücretsiz bir şekilde hizmet veriyor. Burada güzel kampanyalar oluşturabilir bu kampanyaları müşterilerinize ulaştırabilirsiniz. Hatta güçlü analizler çerçevesinde sandığınızdan da geniş kitlelere ulaştırmanız mümküm. Eğer, Mail marketing de ciddi bir kitleniz varsa ve daha fazla hizmet talebinde bulunuyorsanız belirli bir ücret karşılığında bir üst pakete geçip daha iyi performans alabilirsiniz.

Üstelik, WooCommerce, Magento, Presta Shop ve Shopify gibi birçok e-ticaret uygulamasına entegre bir şekilde kullanılması da mümkün. Böylelikle mailchimp kullanımı daha da basitleşebilir. Üstüne üstlük daha doğru bir kitleye ulaşmanız mümkün hale gelir. Eğer, sitenize kayıt olan kullanıcılar olursa da onlara özel mailler atabilirsiniz.

E-posta Pazarlamasında Dikkat Edilmesi Gerekilenler

Mail Marketing yaparken dikkat edilmesi gerekilen kurallar vardır. Bunlardan ilki metin ve görsel seçimine dikkat etmelisiniz. E-postayı toplu göndereceğiniz için geri dönüşü olmayacağını bilip ona göre kurumsal bir kimlikle birlikte imaj oluşturmalısınız.

Gönderdiğiniz e-postaları açmayan kullanıcıları tespit edip listenizden çıkarabilirsiniz. Böylelikle daha fazla kişiye mail gönderebilirsiniz. Tabi, boşalan kişilerin yerine eklemeler yapmanız gerekiyor.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.