Malkara’da marketlerde sıvı yağ denetimi yapılmış oldu

13.03.2022
Malkara’da marketlerde sıvı yağ denetimi yapılmış olduTekirdağ’ın Malkara ilçesinde takımlar, mahalli ve zincir marketlerde ayçiçeği yağı stokçuluğu ve fahiş fiyat uygulamaları denetimi gerçekleştirmiş oldu.


Malkara’da marketlerde sıvı yağ denetimi yapıldı

Tüm ülke genelinde olduğu benzer biçimde Tekirdağ’ın Malkara ilçesinde takımlar, ayçiçek yağıyla ilgili stokçuluk söylentileri ve toplumsal medyaya yansıyan sıvı yağ raflarında ürün kalmaması görüntüleri üstüne harekete geçti.

Kaymakamlık tarafınca kurulan denetim komisyonu, ilçe ziraat müdürlüğü, jandarma komutanlığı, güvenlik müdürlüğü ve ilçe mal müdürlüğünden oluştu.

AYÇİÇEĞİ YAĞI DENETİMİ GERÇEKLEŞTİ

Takımlar, mahalli ve zincir marketlerde ayçiçeği yağı stokçuluğu ve fahiş fiyat uygulamaları denetimi yapmış oldu.

İlçede etkinlik gösteren mahalli ve zincir marketlerde meydana getirilen denetimlerde, raflarda bilhassa beş litrelik yağlar denetlendi. Bunun yanı sıra markette bulunan ve bulunmayan ürünler denetim edilirken, depolar incelendi.

denetim

RAF VE KASA FİYATI KARŞILAŞTIRILDI

Raf fiyatı ve kasa fiyat denetimi ile son kullanma zamanı denetimi benzer biçimde konutlarda da araştırma gerçekleştirildi.

Kaymakam Kerem Süleyman Yüksel yapmış olduğu açıklamada, meydana getirilen denetimde işini gerektiği benzer biçimde meydana getiren esnafın devamlı yanlarında olduklarını açıkladı.

Yüksel ek olarak istismar tespit edilen olursa da görevlerinin gereğini hayata geçirmeye hazır olduklarını bildirdi. Denetime katılan tüm ekip arkadaşlarına teşekkür eden Kaymakam Yüksel, denetimin ilçe merkezinde tüm marketler ve depolarda devam edeceğini de açıkladı.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir