Manisa FK Akademisi sporcuları ‘Olimpik Değerler’ eğitimi aldı

04.02.2022
Manisa FK Akademisi sporcuları ‘Olimpik Değerler’ eğitimi aldıManisa Futbol Kulübü ile Manisa Celal Bayar Üniversitesi içinde imzalanan ortaklık protokolünün kapsamında MCBÜ Spor Bilimleri Fakültesi Olimpik Emek harcamalar Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde Manisa Futbol Kulübü Akademisi sporcularına ve antrenörlerine ‘Olimpik Değerler’ eğitimi verildi. MCBÜ Spor Bilimleri Fakültesi Spor Salonu’nda gerçekleşen eğitimde MCBÜ Olimpik Emek harcamalar Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Selhan Özbey ve öğretim üyeleri sporcularla eğitici oyunlar oynadı.

Hedef sporu bir yaşam felsefesi olarak görmelerini sağlamak

Olimpik Değerler’ eğitiminin önemine vurgu icra eden MCBÜ Olimpik Emek harcamalar Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Selhan Özbey, “Manisa Futbol Kulübü sporcularıyla yaptığımız eğitimlerin kuramsal bölümünü bitirdik. Bundan sonraki süreçte ergonomik yaparak eğitimlerine katkı sağlayacağız. Sporcularımız bu eğitim sürecinde yaparken öğrenecekler. Bunun için de bir ekip oyunlar planladık. Eğitici drama etkinliklerini kullanacağız. Bu eğitimimizin temel amacı olimpik değerlere katkı sağlayacak; saygı, arkadaşlık, eşitlik, ırkçılığın yapılmaması, kendilerine olan saygıları, arkadaşlarına olan saygıları, hakeme olan saygıları, oyunun kurallarına olan saygı, centilmenlik, dürüst oyun şeklinde futbolda ve öteki sporlarda öğrettiklerimizin hayata entegrasyonunu sağlayacak. Bu derslerin temel felsefesi olimpizm felsefesine dayalı. Hedefimiz sporu yaşamlarının bir kısmı değil de bir yaşam felsefesi olarak görmelerini sağlamak. Bu eğitim sürecinde hocalarımız, olimpik elçiler olan gönüllü öğrencilerimiz yer alacak. Manisa Futbol Kulübü ile bu eğitimleri gerçekleştirmekten dolayı mutluyuz” dedi.YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.