MANİSA GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜNDEN KIZ ÖĞRENCİLERE SAVUNMA EĞİTİMİ

12.03.2022
MANİSA GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜNDEN KIZ ÖĞRENCİLERE SAVUNMA EĞİTİMİManisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, “Itimat Şemsiyemi Oluşturuyorum” projesi kapsamında Celal Bayar Üniversitesi’nde tahsil gören kız öğrencilere müdafa eğitimi veriyor. Kız öğrencilerin ihtimaller içinde şiddete karşı kendilerini savunabilmeleri amacıyla harekete geçirilen proje kapsamındaki emekler,

İl Müdürlüğü Antrenörü Serap Aydeniz nezaretinde tüm hızıyla devam ediyor. Mevzuya ilişkin açıklamada bulunan Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürü Yunus Öztürk, projenin yararlı olacağına inandıklarını söylemiş oldu. Hanıma şiddetle mücadelede toplumun tüm bireylerinin üstüne düşeni yapması icap ettiğini ifade eden Öztürk, “Uyguladığımız projeyle kız öğrencilerimizin dışardan gelebilecek ihtimaller içinde tehlikelere karşı kendilerini korumalarını amaçlıyoruz. Kızlarımız, ani saldırılara iyi mi müdahale edilmesi icap ettiğini hem kuramsal hem de uygulamalı bir halde öğreniyor. Uzman eğitmenlerimiz eşliğinde tüm tesislerimizle öğrencilerimizin yanındayız. Toplumsal şuur ve farkındalık açısından projenin yararlı geçeceğine inanıyor, tüm öğrencilerimizi kurslarımıza bekliyoruz.” dedi. Kursta eğitim almaya başlamış olan öğrenciler ise, proje yardımıyla kendilerini daha özgüvenli hissettiklerini söyleyerek, Gençlik ve Spor Bakanlığına destekleri için teşekkür etti.

 YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.