Manisa Şehir Konseyi’nden Maratona Çağrı

10.05.2022
Manisa Şehir Konseyi’nden Maratona ÇağrıZiyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Manisa Şehir Konseyi Başkanı Ahmet Karadağ şehrimize böylesine büyük çapta bir spor organizasyonunu getirdikleri için yürütücü kurumlara teşekkür etti. Pazar günü koşulacak olan Internasyonal Yarı Maraton yardımıyla Manisamızın isminin geniş kitlelere duyurulacağını bu vesileyle güzel bigün geçirmek isteyen tüm vatandaşlarımızı da etkinliklere katılmaya çağrı ettiklerini iletti.

 

Internasyonal Vestel Manisa Yarı Maratonu Manisamız’a Yepyeni Bir Nefes Kazandıracak!

15 Mayıs 2022 tarihinde Manisa Mustafa Kemal Atatürk Şehir Park’ta başlayıp Avrupa’nın En büyük Fabrikası Vestel City’e, oradan Manisa’nın zamanı dokusuna ve tüm güzelliklerine uzanacak olan Internasyonal Vestel Manisa Yarı Maratonu’na sayılı günler kaldı.

 

Vestel, Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Manisa Organize Endüstri Bölgesi işbirliğiyle düzenlenen Internasyonal Vestel Manisa Yarı Maratonu’nda ulusal sporcularımız, ulusal ve internasyonal düzeyde seçkin sporcular yer alacak. Bunun yanı sıra atletizm sporunu seven, ilgi duyan her insanın katılımına da açık olacak.

 

Internasyonal Vestel Manisa Yarı Maratonu’na 1000’den Fazla Müracaat Yapılmış oldu!

Internasyonal Vestel Manisa Yarı Maratonu’na Manisa ve çevre İller başta olmak suretiyle Türkiye’nin heryerinden yüzlerce müracaat yapılmış oldu. Yarışa kayıt yaptıran sporcular ve ailelerin iştirakı ile 15 Mayıs 2022 tarihinde Manisa’mıza ortalama 5.000 kişinin gelmesi planlanıyor. Manisa’da Spor turizminin gelişmesine büyük katkı sunacak olan Maraton organizasyonu 13-14-15 Mayıs tarihlerinde şehrimize her açıdan büyük katkı sunacak.

 

Yarış öncesi 13 ve 14 Mayıs 2022 tarihinde yarışmacılar için hazırlanan sporcu çantalarının dağıtımı Manisa Cumhuriyet Meydanı’nda yapılacak. Ortalama 2000 sporcu Cumhuriyet meydanına gelmiş olarak sporcu çantalarını alacaklar. Sporcu çantalarının içinde Elektronik göğüs çipi, Maraton formasının yanı sıra Manisa Kuru Üzümü, Manisa Üzüm Şırası, Manisa Mesir Macunu da yer alacak.

 

Maraton’un Yanı Sıra Çeşitli Etkinlikler de düzenlenecek!

14 Mayıs saat 11:00 da Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşecek olan Çocuk Koşusu öncesinde, minikler ile Zumba Kids etkinliği de düzenlenecek. Çocuk Koşusu ödül töreni sonrasında ise keyifli ve bir o denli da eğitici oyunlar oynanacak.

 

15 Mayıs’ta ise Mustafa Kemal Atatürk Şehir Park’ta gerçekleşecek olan 10Km ve 21Km yarışlarının öncesinde yarışmacıların motivasyonunu artıracak, müziğin ve sporun bir arada olduğu çeşitli etkinlikler düzenlenecek. Bununla birlikte içlerinde Manisamızda etkinlik gösteren kurum ve firmaların da bulunmuş olduğu birçok mühim marka, stantlar açacak, ikramlar ve çeşitli etkinlikler ile organizasyona renk katacaklar.

 

Yarışların arkasından ödül töreni gerçekleştirilecek. Yarışta dereceye giren başarı göstermiş sporculara kürsüde ödülleri takdim edilecek.

 

Küçüklere Spor Sevgisi Aşılamak Hedefleniyor 

14 Mayıs 2022 tarihinde Manisa Cumhuriyet Meydanı’nda Saat 11:00 – 12:00 içinde, 4-12 yaş grubundaki evlatların da yarışabileceği 500 Metrelik parkurda Çocuk Koşusu organize edilecek. Spor sevgisinin ufak yaşlarda aşılanması, gelecekte fena alışkanlıklardan uzak sıhhatli bireylerin toplumumuza kazandırılmasında temel unsur olarak görülüyor. Aileleri ile spor festivali tadındaki bu etkinliğe katılım elde eden minikler, doyasıya eğlenecekler hem de ödülleri kazanmak için tatlı bir rekabete girecekler.

 

Internasyonal Vestel Manisa Yarı Maratonu Manisa’mızın Spor Turizmi Merkezi Olma Cazibesini

Artıracak!

Düzenlenen Maraton bir spor festivali olmasının yanı sıra spor turizmi anlamında da şehre yeni bir albeni kazandıracak. Gerek ulusal basında gerekse internasyonal platformlarda adından söz ettirecek olan Internasyonal Vestel Manisa Yarı Maratonu, şehrimize olan merakı artıracak. Her yıl Manisa’mız için geleneksel hale getirilmesi planlanan Maraton organizasyonu, katlanarak büyüyecek ve bilinirliği artacak. Bu sayede Manisa’mızın ulusal ve internasyonal konumdaki önemi ivme kazanacak.

 YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.