Manisa’da Murat Eşsiz anısına karate turnuvası düzenlenecek

25.01.2022
Manisa’da Murat Eşsiz anısına karate turnuvası düzenlenecek

Manisa’da 2001 senesinde Mesir Karate Spor Kulübünü kuran ve Manisalıların karate sporuyla tanışmasını elde eden merhum Murat Eşsiz adına geniş katılımlı turnuva düzenleniyor. Murat Eşsiz Karate Turnuvasına 15 ilden bine yakın sporcu, yargıcı ve antrenörün katılacağı açıklandı.

Manisa’da 5 Temmuz 2017 tarihinde geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını kaybeden Karate Antrenörü Murat Eşsiz anısına Manisa Karate İl Temsilciği ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafınca ortaklaşa Murat Eşsiz Karate Turnuvası düzenleniyor. 28-29-30 Ocak tarihlerinde Muradiye Spor Salonunda Yapılacak olan büyük organizasyona 15 ilden bine yakın sporcu, alıştırmacı ve yargıcı katılacak. İlk gün ‘Minikler’, ikinci gün ‘Yıldızlar’, üçüncü gün ‘Umut genç’ ve ‘Büyükler’ kategorilerinde yarışlar düzenlenecek. Turnuvanın ilk günü olan 28 Ocak Cuma Günü, valilik, belediye başkanları, il müdürleri, Karate Federasyonu Başkanı Av. Dr. Aslan Abid Uğuz 16.00’da yapılacak olan açılış seremonisine katılacak. Turnuvanın ikinci günü olan 29 Ocak Cumartesi Günü ise Olimpiyat ikincisi Eray Şamdan Turnuvaya katılacak.

 

Murat Eşsiz kimdir?

1966 senesinde Manisa’nın Salihli ilçesinde doğan Murat Eşsiz, karate sporuna 1982 senesinde İstanbul Kültürel Spor Kulübünde Sensei Ali Koca’nın yanında başladı. 1991 yılından 1993 yılına kadar 1. Aşama Alıştırmacı olarak Salihli İlçe Spor Salonunda fahri alıştırmacı olarak vazife yapmış oldu. Aynı anda 1991 senesinde kendi adına Alaşehir ilçesinde hususi Eşsiz Karate Spor Salonu açarak Salihli ilçe spor salonunun yanı sıra çalışmalarına burada da devam etti. 1994 senesinde Salihli Eşi olmayan Karate İhtisas Spor Kulübünü kuran Eşsiz, 1993 senesinde Turgutlu’da Kültürel Spor Kulübünü, 1999 senesinde İzmir-Tire’de Davet Spor Kulübünü, 2001 senesinde Manisa Mesir Karate Spor Kulübünü kurdu. Birçok alıştırmacı, yargıcı ve ulusal sporcu yetiştirdi. Siyah Kemer 5. Dan 3. Aşama Alıştırmacı ve Internasyonal hakemlik yaparken 1997 senesinde seçimle Manisa Karate İl Temsilcisi oldu. 1995-2017 yılları aralığında birçok ulusal ve internasyonal müsabakada ulusal takımda vazife aldı. Karate Federasyonunun 2010-2012 yılları aralığında Ulusal Ekip Menajerliğini yapmış oldu. 2005 senesinde İstanbul’da kurulan Ferdi Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunda kurucu üye, yönetim kurulu üyeliği ve örgütleme sekreteri olarak vazife yapmış oldu. Karate Federasyonu 11. Bölge Düzenleme Kurulu Üyeliği, Karate Federasyonu 11. Bölge Yargıcı Kurulu Başkanlık görevinde bulunmuş oldu. 2006 senesinde Manisa’da kurulan Manisa Ferdi Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunda kurucu ve Başkan Vekilliği yapmış oldu. Murat Eşsiz 5 Temmuz 2017 senesinde vefat edene kadar Manisa Mesir Karate İhtisas Spor Kulübünde Antrenörlük yapmaktaydı. Murat Eşsiz evli ve Enes ile Ali isminde iki oğlu vardı.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.