MANİSALI JUDOCULARDAN BİR BAŞARI DAHA

03.03.2022
MANİSALI JUDOCULARDAN BİR BAŞARI DAHAManisalı judocular, Nevşehir’de meydana getirilen Okul Sporları Gençler Türkiye Judo Şampiyonası’na damga vurdu. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafınca Nevşehir’de meydana getirilen Okul Sporları Gençler Türkiye Judo

Şampiyonası sonlandı. Müsabakalarda Manisa’yı ve okullarını temsil eden judocular, 2 altın, 3 gümüş ve 3 bronz madalya kazanarak büyük bir başarıya daha imza attı. Sporcuları ve antrenörleri kutlama eden Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürü Yunus Öztürk, “Judoda başarıdan başarıya koşmaya devam ediyoruz. Altyapıya verdiğimiz önemle ulusal takıma en fazla sporcu veren illerden biriyiz. Şehrimizde judoya ilgi her geçen gün artıyor. Bu tablodan oldukça memnunuz. Hedefimiz başarı çıtasını daha da yukarı taşıyıp, ülkemize uluslar arası şampiyonalarda madalyalar kazandırmak.” diye konuştu.

Alınan dereceler şu şekilde:

73 kiloda Sümeyye Kaya birinci,

+70 kiloda Öznur Efe birinci,

52 kiloda Ceyda Aydın ikinci,

81 kiloda Cuma Çiçek ikinci,

90 kiloda Sami Yusuf Çiçek ikinci,

63 kiloda Kerime Nur Seçilmiş üçüncü, 70 kiloda Belinay Beyza Gökkaya üçüncü, 90 kiloda Mehmet Alp Seçilmiş üçüncü

 YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir