Mansur Yavaş çıkışı gündem olmuştu! Umut Özdağ’dan Meral Akşener’e davet

28.04.2022
Mansur Yavaş çıkışı gündem olmuştu! Umut Özdağ’dan Meral Akşener’e davet


Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş çıkışı ile gündem olan Zafer Partisi Genel Başkanı Umut Özdağ, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e çağrıda bulunmuş oldu. Özdağ yapmış olduğu açıklamada “Eğer Kılıçdaroğlu, Mansur Yavaş’ın aday olmamasında direnirse biz Zafer Partisi olarak Sayın Akşener’i ve İYİ Parti’yi bu ittifaktan ayrılmaya ve bizimle beraber Mansur Yavaş’ı desteklemeye çağıracağız ve çağırıyoruz” dedi.

thumbs_b_c_c80247f09e982409ee984be4d573e284

Cumhurbaşkanlığı seçimleri için peş peşe açıklamalar gelmeye devam ediyor. Katılmış olduğu bir programda seçimlerle ilgili konuşan Zafer Partisi Genel Başkanı Umut Özdağ, Mansur Yavaş çıkışıyla ilgili yeni bir açıklamada bulunarak İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e çağrıda bulunmuş oldu.

İşte Özdağ’ın açıklamasında satır başları:

“ERDOĞAN’A CAN SUYU VERMEYİN”

“Kemal Bey’e bir çağrıda bulunmuştum; Türkiye’ye bu kötülüğü yapmayın diye. Mansur Yavaş haricinde bir adayın çıkarılması noktasında. Bilhassa siz aday çıkıp Erdoğan’a can suyu vermedin diye.

AKŞENER’E ÇAĞRI

Şimdi birazcık daha somutlaştırmak isterim. Eğer Kılıçdaroğlu, Mansur Yavaş’ın aday olmamasında direnirse biz Zafer Partisi olarak Sayın Akşener’i ve İYİ Parti’yi bu ittifaktan ayrılmaya ve bizimle beraber Mansur Yavaş’ı desteklemeye çağıracağız ve çağırıyoruz.

“KAYBEDECEK BİR ADAYA OY VERMEYE SEVK ETMEKTENSE…”

Birçok parti Mansur Yavaş’ı desteklemeye hazır. Bu partilerle bu görüşmeleri de yaptık ve sayıları da azca değil bu partilerin. Eğer CHP, Kılıçdaroğlu’nda ısrar ederse ben İYİ Parti’nin tabanının da Mansur Yavaş’ı arzu ettiğini biliyorum. İYİ Parti’nin yurtsever tabanının da kaybedecek bir adaya oy vermeye sevk etmektense kazanacak aday Mansur Yavaş’a oy vermeyi tercih edecektir.

“AKŞENER BU TARİHİ VAZİFEYİ YAPMALI”

Burada Meral Akşener’in karşı karşıya olduğu zamanı bir vazife vardır. Bu zamanı vazifeyi yapması icap ettiğini düşünüyorum. Ya masada oturtsun da kabul ettirsin ya da gelsin Zafer Partisi ile Mansur Yavaş’ı desteklesin.”

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Akşener'den dikkat çeken Erdoğan-Kılıçdaroğlu açıklaması! "İlk aklıma gelen 'Elinin körü' oldu ama..."Akşener’den dikkat çeken Erdoğan-Kılıçdaroğlu açıklaması! “İlk aklıma gelen ‘Elinin körü’ oldu fakat…”
DEVA Partisi'nin kararına CHP'den ilk yorum!DEVA Partisi’nin sonucuna CHP’den ilk yorum!
Ali Babacan resmen duyurdu! Altılı masa...Ali Babacan resmen duyurdu! Altılı masa…YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.